| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care fac din tantar armasar? Cum merita acestea sa fie tratate?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Asta imi aminteste de un citat :
"Cei care sunt ofensati prea usor ar trebui ofensati mai des."

Sunt complet de acord cu el.

10 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Dacă au dreptate este foarte bine și când este așa nu trebuie tratate normal, ci regește. Tu ce părere ai?

| RowseRj a răspuns:

Nu le suport. Sunt genul ăla de persoane care dintr-un avort de celule nedezvolate fac crima secolului nu nu nu a fost împușcat prim ministrul

| Celcestietot a răspuns (pentru RowseRj):

Am înțeles, supraviețuiește cel mai puternic.

| RowseRj a răspuns (pentru Celcestietot):

Dap

| Celcestietot a răspuns (pentru RowseRj):

M-ai făcut curios, să zicem. Este ok așa, la fel ca jafurile bancare care de soldează cu victime. Eu așa văd situația. Alta curiozitate : care este diferența dintre un adult omorât sau un fetus? Fă-mă și pe mine să înțeleg, te rog.

| RowseRj a răspuns (pentru Celcestietot):

În primul rând un adult nu aparține ucigașului deci există consecințe. Pe când un fetus aparține mamei. Ea poate alege dacă vrea să dea viață și să-l păstreze sau dacă vrea să-l omoare. Nu există nicio consecință legală cu privire la avort. Deci mama își asumă responsabilitatea pentru faptele ei și ceea ce va urma.

| RowseRj a răspuns (pentru Celcestietot):

Bine asta este părerea mea de femeie. Părerile sunt împărțite pe acest subiect?

| Celcestietot a răspuns (pentru RowseRj):

Sunt de acord, fiecare om răspunde pentru ceea ce face. Dar nu ne trebuie legi să ne spună ce este corect, se observă de la sine asta, nu hârtia face pe om. Asta nu înseamnă că dacă nu sunt legi, că putem alege "partea întunecată". Dar dacă este permis avortul, de ce nu ar fi permis și ucisul propriului copil, indiferent de ce vârstă are, că doar este proprietatea ta? Dimensiunile contează? De aici și concluzia că cel mai puternic supraviețuiește, ăla mare îl mănâncă pe ăla mic, așa a fost întotdeauna. Dar dacă părintele tău natural ar face o criza de nervi că ai avortat, nu are dreptul să te omoare, că cel mai puternic supraviețuiește, cel mai mare domină? Ți s-ar părea corect așa, zic și eu?

| Celcestietot a răspuns (pentru RowseRj):

Da, părerile sunt împărțite, dar poți să gândești cum vrei, este dreptul tau până la urmă.

| HeeVTM a răspuns:

Trebuie tratat ca orice alt om. In momentu in care sare calul/face din tantar armasar trebuie lasat in pace. In general oamenii de genu asta se iau in gura cu oricine pe orice motiv banal.