| NevermindXEXEXD a întrebat:

Ce parere aveti de persoanele care vorbesc cu voi cand au nevoie de ceva sau cand se plictisesc? Si cum le trarati/ar trebui tratate?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Oamenii pe interes, cunosti tu oameni diferiti? de asta sunt mizantrop cand vad asta

| Drimmero a răspuns:

Parsiv cu 1000 de fete, ca sa nu spun altcumva.

| RainmakerX a răspuns:

Cele care vorbesc cu mine caci se plictisesc... atata timp cat ma simt bine e ok, putem sa vorbim mult.

Cele care vorbesc cand au nevoie de ceva... totul are un pret.

Evita cu orice pret persoanele care te trag in jos!

| Lioana a răspuns:

Pai cand ai vrea sa vorbeasca cu tine? Cand are alta treaba? Normal ca te cauta cand se plictiseste sau cand are nevoie de ceva.
Cu siguranta si tu faci asta cu unii oameni. Cum ai vrea sa fii tratat de ei?
Trateaza-i pe altii asa cum ai vrea sa fii tratat si tu.

| Emma30555 a răspuns:

Eu sunt mai toleranta și nu judec oamenii foarte aspru, mai degrabă încerc sa ii înțeleg. De multe ori suntem tratați și în funcție de ceea ce oferim noi și atunci nu trebuie sa te superi. Chiar dacă te suna când se plictisește dacă și tu te plictisești în acel moment nu e un lucru neapărat rău. Problema e sa nu ți ocupe ție timpul cei din jur astfel încât sa nu mai ai timp pentru tine.

| PersonajFictiv a răspuns:

Daca eu ii ofer ceva si primesc ceva in schimb, ceva ce vreau/am nevoie etc = good deal.

Daca ma cauta doar cand are nevoie si nu primesc nimic, in afara de frectie la cap, nu ofer nimic.

Daca e o persoana care nu e pe aceeasi lungime de unda cu mine dar e foarte inteligenta si pot invata ceva de la ea, o sa vorbesc cand se plictiseste, el/ea scapa de plictiseala iar eu invat ceva nou.( Aici e doar un exemplu, sa vezi ca depinde si ce vorbesti cu ala conteaza).

Daca persoana aia e vampir si tu victima, doar nu esti prost sa stai sa te suga.(alt exemplu).

| NevermindXEXEXD explică (pentru PersonajFictiv):

E genul de persoana care ma trage in jos ca sa zic asa... are invidie pe mine si pentru realizarile mele si incearca sa mi atace increderea de sine...

| Endoryus a răspuns:

Merita dati la oparte genul asta de oameni. Pastrati doar cei care nu te baga in seama doar din plictiseala.

| SporeBox a răspuns:

Pai e o persoana pe interes. Tot ce face o face cautand sa ii iasa ceva din acel lucru. Am un"prieten" care e asa si nici nu prea vorbesc cu el plus de asta ma mai si vorbeste pe la spate. Dupa ce eu il ajut cu ceva el cauta sa imi faca un rau. Eu nici nu i lbag in seama