| Superior a întrebat:

Ce parere aveti despre vinieta oxigen?
Mi se pare japca pe fata. Masinile pe benzina,nu conteaza norma de poluare, produc in principiu doar CO2. Cele diesel produc cantitatea asta marita + particule cancerigene. Un E6 poate fi considerat mai poluant ca un E3/4/5 benzina. Dar daca ii lasi si fara DPF asa cum permite statul Roman, e clar...

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nicidecum japca pe fata.
Este in mod real prima masura concreta luata impotriva poluarii in Bucuresti.

Cat despre normele de poluare, se stie ca motoarele pe benzina produc mai mult co2 decat diesel urile, doar ca diesel urile produc mai multe particule nocive. Asa ca tragand linie polueaza si diesel si benzina

| Superior explică (pentru suntserios):

Dar de taiatul putinilor copaci din capitala nu vorbeste nimeni happy
Si copacii poluau, nu?

| suntserios a răspuns (pentru Superior):

Nici de parcurile jegoase nu e tam tam.
Nici de tramvaiele vechi de 30 ani.
Nici de locurile de joaca pentru copii jegoase si periculoase
Nici de tarabele de pe trotuare samd.

Asta inseamna ca nu trebuie sa se inceapa de unde in ceea ce priveste traficul? Trebuie si pasul asta facut si este urgent la cum arata traficul din Bucuresti.

Probabil ai un euro 3 si de aici inversunarea ta, dar trebuie cumva sa se controleze treaba asta

| Superior explică (pentru suntserios):

Euro 4, si e dreptul meu sa o tin cat vreau.
In masina asta mi-am trait "viata" mai asa happy

| suntserios a răspuns (pentru Superior):

Nu iti ia nimeni masina.

| Mosotti a răspuns:

Pana la urma poate e mai bine, sa mai descurajeze putin mersu cu masina la tot pasul. Normal ca e japca pe fata, dar poate putin mai infraneaza sa mai fie atatea masini.