| GasaiYuno a întrebat:

Ce porecla mi s-ar potrivi? ma cheama marielena dau fundita la cea mai buna

3 răspunsuri:
| AndreiHELPme a răspuns:

Indrazneata, curajoasa, timida, baietoasa, fortoasa, desteapta. Bine acum nu stiu cum te comporti dar sper ca mai sus am reusit sa iti dau o idee care sa te reprezinte. fundita te rog! daca ti-am fost de ajutor

| corolav a răspuns:

De regulă porecla nu este un nume prea frumos care se dă unui om. Ea provine, practic, dintr-un defect pe care - l are un om şi acesta nu este prea încîntat să fie numit cu acest cuvînt, sau, cum se spune, să fie poreclit. Astfel de exemple de porecle;" Chioara", "Strîmbul", " Cocoşata", " Bîlbîitul", "Chelbosul ", "Juvete", " Pîrnăiaşul", "Ştirba", "Mălai crăpat","Şontîc-şontîc", "Tanti Miţa biciclista", "Cotoroanţa", "Strigoiul ", "Moară stricată","Hodorogea", "Limbă de bou", "Mutulică", "Căcărează", "Cioara", "Pupăza","Mămăligă" şi poate încă multe altele. Ceea ce vrei matale, de fapt, nu se cheamă o poreclă ci poate altcumva dar în nici un caz poreclă.

| GasaiYuno explică:

Ce ai spus tu andreiutza1234 sunt adjective si in nici un caz porecle de pilda:avery, iepuras, ccreata, myky iar acestea pot fi puze ca te uiti la un film si iti place un personaj sau un actor sau numai stiu eu ce sper ca acum ai inteles