| GasaiYuno a întrebat:

Ce porecla mi s-ar potrivi? ma cheama marielena dau fundita la cea mai buna

3 răspunsuri:
| AndreiHELPme a răspuns:

Indrazneata, curajoasa, timida, baietoasa, fortoasa, desteapta. Bine acum nu stiu cum te comporti dar sper ca mai sus am reusit sa iti dau o idee care sa te reprezinte. fundita te rog! daca ti-am fost de ajutor

| corolav a răspuns:

De regulă porecla nu este un nume prea frumos care se dă unui om. Ea provine, practic, dintr-un defect pe care - l are un om şi acesta nu este prea încîntat să fie numit cu acest cuvînt, sau, cum se spune, să fie poreclit. Astfel de exemple de porecle;" Chioara", "Strîmbul", " Cocoşata", " Bîlbîitul", "Chelbosul ", "Juvete", " Pîrnăiaşul", "Ştirba", "Mălai crăpat","Şontîc-şontîc", "Tanti Miţa biciclista", "Cotoroanţa", "Strigoiul ", "Moară stricată","Hodorogea", "Limbă de bou", "Mutulică", "Căcărează", "Cioara", "Pupăza","Mămăligă" şi poate încă multe altele. Ceea ce vrei matale, de fapt, nu se cheamă o poreclă ci poate altcumva dar în nici un caz poreclă.

| GasaiYuno explică:

Ce ai spus tu andreiutza1234 sunt adjective si in nici un caz porecle de pilda:avery, iepuras, ccreata, myky iar acestea pot fi puze ca te uiti la un film si iti place un personaj sau un actor sau numai stiu eu ce sper ca acum ai inteles

Întrebări similare