| Angela616 a întrebat:

Ce pot lua dacă am toate simptomele de depresie? orice dar nu pastile rog seriozitate în răspunsurile dumneavoastră.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iesi zilnic la alergat cate 5-6 km si miscarea iti pune sangele in circulatie, schimbandu-ti si starea de spirit.
Hrana zilnica trebuie sa fie bogata in fructe si legume si carne, ca hormonii tai care sunt acum in deficit de vitamine si minerale, sa aiba de unde se alimenta cu vitamine si minreale, ajustandu-ti hormonii din corp.
Sociliazarea cu oamenii este o alta latura extrem de importanta ca sa iesi din depresie, de aceea trebuie sa iesi ZILNIC, sa vorbesti cu oamneii, sa-ti faci prieteni noi samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iei niste ședințe la psiholog

| Dragobeta a răspuns:

Iei haina in spate si iesi afara!
Iesi si vorbeste cu oamenii de pe strada, din autobuz, din parc. Numai socializarea face-to-face te scoate din asta.

| Celdrept a răspuns:

E greu sa scapi de așa ceva, unii nici cu pastile nu scapă.