| 3ntzz a întrebat:

Ce rasa de caine provine din Japonia?
De ex : pechinez - China; dalmatian - Yugoslavia dar din Japonia?

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Akita Inu, American Akita, Shiba Inu, Kai Ken, Shikoku Inu, Tosa Inu. Sunt prea putin cunoscuti. Poate doar Akita sa existe cativa si pe la noi. Sunt toti niste caini foarte frumosi, caini adevarati.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Stiu ca rudele mele din Belgi am spitz german si spitz japonez! Deci mai este rasa de caine care provine din japonia: spitz japonez! Uite niste date si poze:http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/rasa/spitz-japonez

Funda? Multumesc anticipat!:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze, vroiam sa scriu Belgia! happy