| MadaAwwr a întrebat:

Poate un caine de rasa mare sa facă pui cu unul de rasă mică, de exemplu labrador cu pechinez?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si de ce nu il intrebi, el stie cel mai binelaughing

| siriusblack98 a răspuns:

Poate dar nu e recomandat. Femela poate sa moara la nastere daca masculul e o rasa mult mai mare decat ea. Daca nu moare, are o sansa extrem de mare sa aiba dificultati la fatare care sa necesite interventia unui veterinar.

| MadaAwwr explică (pentru siriusblack98):

Dar dacă e invers? Masculul talie mica și femela talie mare? Atunci cum e?

| siriusblack98 a răspuns (pentru MadaAwwr):

Sansele sa ramana gestanta cu un mascul de talie mica sunt foarte mici dar nu imposibile. Daca se intampla, femela este in siguranta in principiu. Puii pot iesi un hibrid sau ca unul dintre parinti in functie de genele dominante. Nu vad totusi de ce ai imperechea talie mica cu talie mare indiferent care e mascul si care e femela. Asa daca vrei un caine de talie medie ai foarte, foarte multe variante fara sa mai fie nevoie de incrucisari dubioase.

| MadaAwwr explică (pentru siriusblack98):

Nu vrea să imperechez, nu am caini, întrebam de curiozitate pentru că nu am auzit să existe asemenea corcitura și o prietenă o avut o pechineză și un labrador mascul mai demult și nici vorbă să se imperecheze.

| ioana748 a răspuns:

Da, poate. happy

| MadaAwwr explică (pentru ioana748):

Am avut mai demult o catea pechineză și vecinul meu a avut un labrador mascul. Nici vorbă să se atragă, chiar nu aveau absolut nici o treaba unul cu celalalt darămite să facă sex.

| ioana748 a răspuns (pentru MadaAwwr):

Da,se poate.
Eu am o lupoaica si o metis soricar.
Nu au chimie cu toti cateii cand sunt in calduri.
Pe unii ii agrează, pe altii nu.

| Sia90 a răspuns:

Bună ziua! Poate dar nu e prea recomandat. Dacă cățelul de talie mică este femelă și se împerechiază cu un cățel de talie mare, cățeaua poate muri când naște

| MadaAwwr explică (pentru Sia90):

Dar dacă e invers?

| Sia90 a răspuns (pentru MadaAwwr):

Bună dimineața! Nu prea știu dar cred că atunci cățeaua nu va murii