| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce rost mai are sa pun eu intrebari pe TPU cand oricum intr-un final mor? In sicriu cu ce o sa ma ajute raspunsurile? Sper macar ca dupa moartea mea sa-i ajute pe altii raspunsurile voastre si intrebarile mele, oare e bine ce zic?

6 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Cu nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Florentina9210 a răspuns:

Ai absoluta dreptate. Pe nimeni nu intereseaza de intrebarile tale si le pui degeaba.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Uite,viata e facuta ca sa o traiesti si sa te bucuri de ea chiar daca e plina si de lucruri rele asta nu trebuie sa te impiedice.
Poate raspunsurile o sa ii ajute si pe altii in viitorul apropiat dar nu trebuie sa fii trist daca nu vrei sa simti ca viata ta a fost degeaba incearca sa faci ceva maret,de admirat,de apreciat,ceva care sa il spui copiilor si nepotilor si ei sa transmite acele informatii bune despre tine mai departe,o sa gasesti ceva cu timpul.
Multe lucruri in vata au un rost al lor chiar daca noi nu il stim, si cu toate acestea trebuie sa descoperim, mai sunt multe alte lucruri de facut in viata.
Tine minte aceste cuvinte"Prezentul este un dar"vezi tu cu timpul in viitor o sa ne gandim noi nostalgici la vremurile noastre si la ceea ce am trait si s-ar putea sa traim mai tarziu si cu mici regrete care nu ne vor da pace, de asta trebuie sa ne bucuram in viata ca mai tarziu, peste ani si ani la batranete sa nu traim cu regrete ca nu am facut acele lucruri pe care le-am fi putut face in prezent.
Sper ca am fost de folos.

| Daniel9988 a răspuns:

Intrebarile tale sunt cam toate intrebari de psihopat

| BloodyLips a răspuns:

Ca sa nu mori prost, sa nu murim prosti.Ca sa pastram relatiile interumane, chiar daca suntem toti fucked up si mai mult suferim unul din cauza altuia.Ca sa ne lumineze viata momentele alea de fericire putine si imbecile pe care le avem.Ca sa le avem trebuie sa cunoastem oamenii, iar daca nu socializezi nu cunosti.