| KoreaJapan a întrebat:

Ce sa fac? am prea mult de scris la matematica si uitati cat este ceasul. Maine as vrea sa ma pregatesc pentru testul la tehno, dar nu mai pot de oboseala. Nu pot sa imi las tema incompleta, caci nu am facut si nu voi face niciodata asa ceva. m-am apucat sa scriu la 21:00 si... stiu ca am pierdut un timp valoros punand intrebarea pe TPU, insa sunt atat de obosita incat de abia le pot face. Chiar si cele mai usoare exercitii pe care le-as fi facut in mod normal in 3 secunde, mi se par grele. Sunt foarte obosita, insa nu stiu ce sa fac. Maine nu ma pot trezi devreme, caci dupa parerea mea, ar fi la fel. Oboseala continua. Ce sa fac? Mai am 7 exercitii complicate la algebra si 13 la geometrie. Subliniez faptul ca sunt a VII-a. Ati trecut si voi printr-o intamplare asemanatoare? Ce ati facut?

Răspuns Câştigător
| analoveskorea a răspuns:

Stiu cum e nu numai ca am trecut printr-o situatie asemanatoare dar chiar acum sunt in acceasi situatie, tot asa m-am apucat de scris tarziu, la mine a devenit de mult o obisnuinta si fiind si in clasa a VIII-a am si teme multe, doar ca la mine problema e fizica, mi-a mai ramas doar fizica.am 7 ex si abia am scris unul si nici eu nu prea stiu ce sa fac ca mai e si prima ora de maine, abia am terminat de repetat la altian ca ne asculta maine, mama zicea sa ma trezesc dimineata si scriu atunci la fizica dar nu e o metoda buna stiu din proprie experienta mie de obicei nu-mi place deloc sa ma duc cu teme incomplete la scoala dar le mai completez uneori in clasa singura fara sa copiez dar in clasa pentru ca n-am reusit sa le termin acasa...eu zic sa faci cat poti acum si ori le scrii la scoala ori maine dim cu toate ca ai zis ca nu te vei putea trezi devreme...

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasa calculatorul si televizorul si ocupa-te serios de scoala. daca doar te vaieti, n-o sa obtii nimic. La varsta ta, scoala iti ocupa timpul liber si e normal sa fie asa, nu ar trebui sa ai nici 5 minute de calculator si TV in timpul saptamani (in afara lectiilor trebuie sa te relaxezi cu o plimbare, o carte, nu sa te obosesti suplimentar cu TV si PC)

| Mihai7best a răspuns:

Am trecut si eu... dar eu stiam sa mai copiez temele si in pauza happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

23+76 =87