| anonim_4396 a întrebat:

Luni avem șanse de 95% să luam un test la matematică. Am nevoie de niște exerciții,vreau să mă pregătesc azi și mâine,la algebră suntem la ridicarea la putere,adică înmulțirea a două puteri cu aceași bază,împărțirea cu aceași bază,puterea unei puteri și produsul unei puteri. ( până aici am ajuns,vreau exerciții și din urmă,a spus că vom da din regula semnelor,adică adunări,scăderi,inmulțiri,împărțiri. La geometrie,am ajuns la dreptunghi. Testul să fie de clasa a VII-a, vă rog! Ofer fundă + vot!

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Ciudat noi n-am recapitulat asta
Ce te poti astepta de la un dobitoc...
www.temedematematica.com/clasa-a-vii-a.html

| anonim_4396 explică (pentru zurick):

Mulțumesc. Am văzut o problemă pe care ne-a dat-o temă pentru acasă de aici, și ne dă testele după acest model. Îți mulțumesc încă o dată!

| zurick a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricând :-D
Sper să iei o notă mare!
Ciao

4 răspunsuri:
| Northern a răspuns:

Fă toate problemele din carte.