| margaritar a întrebat:

Ce sa fac, sa folosesc sa nu mai am tenul grassad? multumeschappy

6 răspunsuri:
| maria a răspuns:

Buna, intai de toate sa mergi la medicul de familie, apoi la un endocrinolog -daca problema persista, pentru a vedea care e cauza.Pana ajungi la medic incearca ceva naturist sau o crema de la farmacie. Sper ca link-ul sa iti fie de folos: http://www.kudika.ro/articol/frumusete/3826/Ten-gras.html
Sanatate multa!

| meyryi a răspuns:

Incearca sa folosesti o crema care nu are prea mult miros adica una naturala.Vezi ca a aparut o crema si o masca de la CASMARA. se numeste GREEN TEA

| lorely1308 a răspuns:

Am avut si eu probleme de genul, dar nu pentru o perioada indelungata. imi aplicam fond de ten si pe deasupra pudra cu minerale, iar seara ma demachiam si foloseam o lotiune tonica pentru indepartarea excesului de sebum! Si a mers, nu mai aveam probleme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, incearca gama SHINESTOP de la CASMARA. Este pentru tenurile grase, acneice. Tot de la CASMARA sunt indicate mastile faciale plastifiante, pe baza de algin (extract din alge) si de carbune activ. Vezi daca nu gasesti produsele la saloane din zona in care locuiesti, incearca sa iei legatura direct cu dermatologii sau cosmeticienii CASMARA din Bucuresti. Au avut stand la Cosmetics Beauty Hair de la Romexpo. In permanenta erau demonstratii la stand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este Shinestop de la Casmara este foarte tare. saptamana viitoare trebuie sa imi fac din nou un tratament cu Casmara. Stiti cumva cum care sunt preturile la salonul Tania, cica este prin zona Nerva Traian in Bucuresti. Am citit in revista Felicia si in ziarul Evenimentul zilei despre salonul asta, cica este cochet si ca sunt adevarati. Pana cum eu mi-am facut tratamentele la Sibiu, dar acum trebuie sa vin in Bucuresti cu serviciul. Cosmeticiana mea de aici din Sibiu lucreaza foarte bine. Bravo Adina, o sa imi fie dor de servicile tale. Sper sa fie bine si in Bucuresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu folosesc am avut mari probleme cu tenul. De cateva luni folosesc Shinestop-casmara. Mi-am luat crema si gelul seboreglator demachiant pentru acasa.