| laura_3808 a întrebat:

Ce produse ar trebui sa folosesc daca am tenul gras?

6 răspunsuri:
| Vyio a răspuns:

Produse cu efect astringent, cu acid salicilic in compozitie, argila, zinc sau aloe vera.
Iti recomand Clean&Clean anti-shine...sau poti incerca orice gama de cosmetice sau dermato-cosmetice special create pentru ten gras.

| vio a răspuns:

Produse pentru tenul gras...scrie pe ele...

prfml
| prfml a răspuns:

Bravo tie, iti va pare bine pe parcursul vietii, tenul gras imbatraneste mult mai greu ca celelalte tipuri de ten. Spala-te cu sapunuri care nu contin soda si alege o crema care absoarbe excesul de sebum.

| Parintele a răspuns:

Apa si sapun.

| Mya a răspuns:

Produse pentru ten gras, logic! De exemplu daca folosesti o crema pentru ten normal, nu te ajuta cu nimic.Nici nu inrautateste situatia, dar nici nu o imbunatateste.Incearca sa-ti aplici pe fata o masca din albus de ou. Ori kiwi/portocala.Gustul acru pe care il au, are un efect astringent asupra pielii.

| sti a răspuns:

Slabe?