| Xia a întrebat:

Ce se intampla cu incediile de la Cernobil? Credeti ca vor ajunge radiatiile la noi sau nu? Nimeni nu spune nimic, prea putine detalii, dar nimic de consecinte. Ce credeti?

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Eu eram studenta in Iasi, in '86, cand a explodat reactorul. Nivelul de radiatii, atunci, explodase, pur si simplu. Si uite ca, dupa 34 de ani, traiesc, bine-mersi.
Calmeaza-te!

| RAY a răspuns:

Eu nu cred, dar de stiut vom vedea XIA, nu iti face griji ca corona e in aer

suntserios
| suntserios a răspuns:

Clar
si covid tot de la 5g
cica si cu disparitia dinozaurilor tot 5g are ceva a face,

| sierra1 a răspuns:

Se zice că vine exact spre noi

https://www.digi24.ro/......re-1292174

| suntserios a răspuns (pentru sierra1):

Acum este abdolut clar ca tu nu esti capabil sa intelegi ceea ce citesti. Deja nu mai e niciun dubiu.

Citez din propriul tau link

"astfel că tendința de evoluție a norului de fum va fi de deplasare către sudul, apoi către estul Ucrainei și ulterior spre Rusia."

Eu nu stau nici in Ucraina nici in Rusia, poate tu.

| sierra1 a răspuns:

" tendința de evoluție a norului de fum va fi de deplasare către sudul, apoi către estul Ucrainei"

inspirație plăcută tuturor!

| LPCTSTR a răspuns:

N-ar trebui sa te afecteze la modul drastic si in niciun caz n-o sa te otravesti cu radiatii.
Eventual poarta masca sau stai acasa.

| aumih16 a răspuns:

S-a spus zis atunci la noi in 1986 adica, ca fructele dar si legumele sa fie spalate foarte, foarte bine! in rest putini au avut la noi radiatii pe corp sau pe piele, indiferent! nu exista nici un pericol la ce zici spui, ce treaba sa aiba! in fine, anul asta s-au implinit oricum 35 de ani de la tragedie! dar raman insa unele intrebari sub semnul intrebarii, cum si de ce!