| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca curierul Cargus ma cauta si nu ma gaseste niciodata acasa? Mentionez ca am ales plata la livrare, deci pachetul nu e platit.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa un vecin sa til ia pentru tine

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Vecinii mi ar lua doar capul, dar pachetele nu laughing

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Te va suna si te va cauta pana te va gasi

| anonim_4396 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Și dacă niciodată nu sunt acasă? Primesc amenda? Că nu e plătiți coletul

| Celcestietot a răspuns:

E o situatie ipotetica?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Cam da

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci, cred ca nici nu te-ar mai baga in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei, curierul suna cu cateva minute inainte ca se asigure ca cumparatorul se afla la domiciliu.

In caz ca nu esti acasa dar, sa zicem, ca esti pana la magazin sau in trafic, ii spui ca nu esti acasa la momentul respectiv si ca vei veni in cateva minute.

| DraculImpielitatul a răspuns:

Sadsa