| Illuminati2016 a întrebat:

Am de dat un smartphone la retur si trebuie sa il trimit eu dar nu stiu cum,cum sa fac sa vina curierul acasa sa ia pachetul, si cum ii dau adresa de livrare?

Răspuns Câştigător
| Roberrt21 a răspuns:

O sa trebuiască sa suni la curier sa vina sa il ia din fata casei tale, sau poti sa mergi tu cu pachetul la ei la sediu. Înainte de asta tu trebuie sa scrii pe pachet in felul urmator:
Expeditor: Illuminati2006 + adresa ta + numărul de telefon si codul postal.
Destinatar( cel care primeste pachetul ) numele lui ( Bălescuță Silviu) + adresa lui + numărul lui de telefon si codul postal. O zi faina!

| Roberrt21 a răspuns (pentru Roberrt21):

Înainte de asta trebuie sa anunți ca il vei returna, e posibil sa completezi ceva de retur, atat

| RAY a răspuns (pentru Roberrt21):

La care curier ca sunt curios? tu stii numerele de telefon ale lor? nici nu stii cu cine are contract producătorul cu ce firma de curierat

| Roberrt21 a răspuns (pentru RAY):

Ma gandesc ca atunci cand ii va anunța că face retur, o sa fie înștiințat si cu ce firma de curierat sa trimita, asa ar fi normal

| RAY a răspuns (pentru Roberrt21):

Eu sunam la depanero le spuneam datele mele ei ei vedeau produsul cumparat de la eMAG si imi trimiteau curierul acasa sau sunam la eMAG

| Illuminati2016 explică (pentru Roberrt21):

Astia sunt evomag deci... nu sunt ca eMAG, te pun ei sa trimiti coletul

| Illuminati2016 explică (pentru RAY):

A venit cu sameday, pe site recomandat cargus cica

| RAY a răspuns (pentru Illuminati2016):

Sameday o data m-a trimis la ei unde au coletele, jesus cum arata, un haos, toti intr o camaruta mica

| Illuminati2016 explică (pentru RAY):

Mai bine il duc eu personal decat sa vina curierul...

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Completezi ce e acolo
https://www.depanero.ro/pick-return
va veni un curier de la fan curier la tine acasa si il va duce la depanero sau https://www.samsung.com/ro/support/service-center/
si aici dai clik pe locatia ta si te indruma spre cel mai apropiat service

| RAY a răspuns:

Illuminati2016 ai garantia aia in fata ta? ce scrie acolo?

| Wr3nch a răspuns:

De pe ce site uitat de Dumnezeu ai luat de nu au serviciu de retur?

| Illuminati2016 explică (pentru Wr3nch):

De la evomag, dar trebuie sa trimit eu coletul, sau cel putin asa ziceau ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Completezi formularul de retur, care de obicei se regăsește pe site-ul magazinului.