| RalukAndre a întrebat:

Ce simbolizeaza o stea cu cinci colturi intr-un cerc?

Răspuns Câştigător
| Purgatoriu a răspuns:

Iti citez din cartea mea despre ocultism.
"Quinarius(format din 5 parti) figurat printr-o stea cu cinci colturi, formeaza Pentagranna si simbolizeaza Inteligenta(te rog, tine minte asta!). Coltul de sus reprezinta vointa ce conduce cele patru forte elementare. Vrajitorii si cei ce practica magia aseaza crucea si pentagramele "cu capul in jos" pentru a sugera lipsa de armonie, haosul, triumful raului, triumful materiei asupra spiritului." Iar cercul reprezinta infinitul.

8 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Se numește pentagramă. Aici ai mai multe detalii :

http://ro.wikipedia.org/wiki/Pentagram%C4%83

| drogh a răspuns:

O pentagramă care o folosesc sataniştii. Pentru mine, e doar ceva nesemnificativ.

| Iubibilăă a răspuns:

Pentagrama.
Te pup.

| gingergirl1 a răspuns:

Este un semn care il folosesc satanistii!

| LetMeHelp a răspuns:

Este o pentagrama.
Poate fi considerat ca un semn satanist... :P

Citeste aici:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Pentagram%C4%83

| digital7shady a răspuns:

O diagrama. Unii il considera semn satanist, unii semn perfectionist, unii(in care intru si eu) il considera un desen banal.

| RoxKnkK a răspuns:

Este o pantagrama...ea este pagana folosita de pagani
ei se roaga la ea si este cv satanist