| EuEuEu_6779 a întrebat:

Vreau sa fac in camera mea o stea din 5 colturi dar nu stiu cum
steaua sa fie facuta din drun cerc
fiecare colt sa aiba un spot

Răspuns Câştigător
| fif2002 a răspuns:

Pai daca ai cercul, poti sa tragi pe el 5 liniute la intervale aproximativ egale apoi unesti prima liniuta cu a 3-a, si tot asa, sari peste una ( 3-5, 5-2, 2-4, 4-1) acum din liniile stea ar trebui sa obti o stea

9 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Dar cercurile nu au colturi laughing

| Andrei_Manea_1986 a răspuns (pentru Laura):

Esti o proasta Laura, ai nevoie de un cerc ca sa faci o stea. Te ajuta ca sa vezi proportiile, proasto.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Să fie făcută "din drun cerc"?!?! Aoleu... caută una peste alta o carte dreptunghiulară pe care scrie "Gramatica limbii române". Crede-mă, ţi-ar fi utilăwinking.

| DeDeTweety a răspuns:

Mai bine ai gasi un pictor profesionist.
am si eu in casa in living o pictura facuta de un profesionist.
si app:interesanta ideea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea am inteles intrebarea dar uite o idee:trage la xerox pe format mare (A2, A1 sau cat vrei) imaginea pe care o vrei.Cumperi niste indigo si pui foile una peste alta si dupa incepi sa trasezi conturul pe perete.
Sper ca te-am ajutat.

Sau poti sa apelezi la un pictorbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru araspunde la atrebarea ta trebuie mai multe detalii dar daca faci steaua pe tavan fas din ghips carton si doresti sa ofaci pe mijlocul tavanului executi un tavan lis di ghips carton dupa care alegi centrul tavanului trasand doua diagonale dupa care alegi raza cercului in functie de marimea dorita dupa trasarea cercului sti calungimea de a raza cercului in cercul in 6 parti egale pe rru aoptine 5 parti aflam circuferinta cercului si inpartim la5

| ByZZy a răspuns:

Asa si? ce propui?laughing

| sorycool a răspuns:

Mda.Ai putea sa faci o stea in cercul ala.

Răspuns utilizator avertizat