| MadaMaddaa a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa fiu si eu " buna "? Sunt o slabanoaga mai bine spus plata, nu sunt deloc dezvoltata pentru varsta mea ( 17 ani jumate ). Mananc orice dar nu se pune pe mine. sad

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Fa exercitii pentru masa musculara, te vor ajuta :*

| Valenttina a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa te plangi pe diferite siteuri de felul in care areti. Fiecare fata e frumoasa in felul ei.Majoritatea fetelor se lupta cu kg in plus si nu stiu cum sa slabeasca sa aiba o talie de invidiat si tu nu stii cum sa te ingrasi? Eu zic sa mananci cat mai multe fructe si legume pentru a fii sanatoasa si atat. Cui nu ii place aspectul tau fizic sa nu se uite la el. Nu iti mai face griji aiurea pentru chestiuni asa mici si neimportante. Fiecare om are perioada lui in care se dezvolta, perioada care nu trebuie grabita,'cu rabdarea treci si marea'. Fii multumita de ceea ce esti, nu te lasa doborata de critici inutile, pentru ca scopul lor este sa te lase la pamant.

| Adrianetc a răspuns:

1.Ai putea sa ne impartasesti o poza cu tine sa ne dam seama daca chiar e asa si 2, o solutie ar fi sportul, exercitiile pentru picioare si fese ajuta foarte mult, iar pentru sani nu ai ce sa faci, daca asa ai mostenit tu genetic..chiar si daca te-ai ingrasa nu s-ar cunoaste mari diferente.

| Mέℓℓ a răspuns:

Dar de ce ai vrea sa fii,, buna"?>E oare o intentia de a vrea sa fii in centrul atentiei, ca alte fete care sunt considerate,, perfecte", si sa fii apreciata de baieti? Si eu m-am confruntat cu asta.Dar am ajuns la concluzia ca, conteaza ce ai in cap. Fiecare fata vrea sa aiba forme generoase, insa baietii din ziua de azi nu se mai uita la chip, iar apoi te trezesti ca profita de tine.Fii tu insuti, nu te lasa doborata de aparente.
Fiecare om se dezvolta diferit. Unii cresc foarte mult intr-un an, 2 si apoi se opresc, altii raman asa, dar in final vor fi la fel de dezvoltati.Acum nu iti propun sa fii anorexica, si nu manca cipsuri cu intentia de a te ingrasa cat mai mult.Mananca legume (morcov, castraveti, etc) si fructe ( mere, dar fara chestii bagate in ele astfel ca nu mai au nimic bun, cirese, caise.), de asemenea trebuie sa asimilezi o cantitate aproximativ egala de calciu si zinc. Nu te ingrijora.
Sper ca te-am ajutat.Bafta!