| Spinoasa a întrebat:

Ce ziceti numele Damaris e de fata sau baiat? Va place?

Răspuns Câştigător
| diaηα a răspuns:

De fata love struck
pe o prietena o cheama Damaris :]
Noi ii zicem Damii love struck sau Dama >:d<
Si da, imi place, e foarte dragut :*

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E nume de fata si nu imi place.

| fluturas a răspuns:

E de fata happy mie imi place, mi se pare mai diferit de restul big grin

| DeeaBlondiii a răspuns:

Cred ca e de baiat.hmm suna cam ciudatthinking depinde pe ce literea pui accentwinking

| xDavidx a răspuns:

Salut! Pai in Romania numele Damaris este de baiat, fiindca acele nume care se termina cu vocala "A" sunt de fata happy. Parerea mea este ca numele Damaris este chiar un nume foarte frumos. Iar in strainatate la numele Damaris sau altele... conteaza unde e pusa vocala si atunci arata dacai de fata sau de baiat.
Baftawinking

| Damaris_Damy_1997 a răspuns (pentru xDavidx):

Nu e de baiat, e de fata happy ..Pe mine ma cheama Damaris si eu sunt fata, deci.winking

| CorinaaM a răspuns:

Eu am avut o colega pe nume Damaris(sincer mie nu imi prea place,dar gusturile nu se discuta).Iar eu, personal cred ca daca repeti numele Damaris de mai multe ori ti se va parea un nume de baiat, dar asa cum am zis aceasta este doar parerea mea.

| RăzvanEZP a răspuns:

Este de baiat, si imi place.

| Di7 a răspuns:

Ma chema Damaris si sunt fata laughing
Mi se pare interesant pentru. ca este cam rar...dar trist este ca multa lume se mira de nume si nu in todeauna le place sad.dar infine mie imi place numele happy

| siramad a răspuns:

Damaris e un nume de fata.nu zic asta ca sa ma apar ca sunt fata si ma numesc asa.dar e un nume biblic, de origine greaca, apare in Biblie la Faptele Apostolilor capitolul 17 versetul 34, si aici zice ca e o femeie...deci...cred ca am fost clara.hee hee

| Damarys_Damma_1998 a răspuns (pentru siramad):

Da... Sunt de acord cu tine... Şi pe mine mă cheamă aşa, dar numele este din Biblie. Mie mi se mai spune şi Dama şi Damy, dar cel mai des Dama.

| Damaris_Damy_1997 a răspuns:

E nume de fata happy Pe mine ma cheama asa.E un nume special si frumos :* Poreclele mele sunt : Damy, Dama sau Dămilici... happy :*