| anonim_4396 a întrebat:

Cel mai bun antidot anti-plictiseala este?(care?)

26 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

O gagică. De la ea pleacă toate. Filme, sport, plimbări, excursii, nebuneli, jocuri, mâncare, băutură etc.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru BatatorDeCovoare):

Ce iritat ești tu. Hai ia-mă la mișto să vedem cine e mai fraier happy

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru BatatorDeCovoare):

Scopul tău a fost să arăți ce postări demne de luat la mișto am laughing Mie nu mi se pare și nici altora, sunt sigur. Normal depinde de perspectiva în care privești, de aia am așteptat și acea replică, să văd ce e și cum e de luat la mișto un asemenea răspuns. Eram puțin curios. De asemenea voiam să văd cât de mult ai evoluat, dacă ai făcut-o.winking

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru BatatorDeCovoare):

În ce sens "ar trebui"?

| Superior a răspuns (pentru T0T):

Ce-mi place de voi, la un moment dat erai de acord cu el si il faceai intelectual si acum happy Ce e asta, cearta intre mafioti? happy

| T0T a răspuns (pentru Superior):

Nu am zis că e intelectual, am zis că e mai intelectual ca tine. Am și zis că are cam același nivel de frustrare ca al tău, deci nu l-am lăudat, stai chill. Că mai are și el din când în când dreptate, asta e partea a doua. Îmi place să fiu obiectiv oricât de mult a atins culmea ridicolului cineva în trecut, asta nu înseamnă că o atinge de fiecare dată.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru BatatorDeCovoare):

Poate nici eu nu mai cred așa mult în ele.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru BatatorDeCovoare):

Îmi trebuie căci e mult mai frumos! Știu ce zic, crede-mă. E altceva dacă le faci singur sau cu cineva, mai ales dacă cu acel cineva ai o comuniune afectivă. De unde știi ce vreau și ce fac? Am zis ce ar fi ideal.

| T0T a răspuns (pentru BatatorDeCovoare):

De ce să le țin intime? Crezi că mă interesează că unii dobitoci le consideră ridicole când nu sunt nici pe departe? Mă doare fix în... De ce să fiu atât de secretos? Toți suntem egoiști într-o oarecare măsură, oricum.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru BatatorDeCovoare):

Cum am zis, nu e vorba despre ce cred că e posibil sau nu, este vorba despre ce consider eu ideal. Eu oricum sunt un tip ce nu se limitează la puțin, deci normal că vreau să mă apropii cât mai mult de acel ideal. Sunt conștient atât de posibilitatea succesului cât și a insuccesului însă mi le voi asuma mereu și nu voi regreta, cum nu am făcut-o niciodată în viață. Cât despre anime-uri dacă știi la care să te uiți acolo se află extrem de multă filosofie despre viață și anime-urile pe care le apreciez eu nu sunt cu o poveste din aia superficială cu final tipic, unele chiar sunt geniale, depinde de tine cum le selectezi. Multe din anime-urile pe care le apreciez sunt extrem de dure și profunde ca și poveste și finalurile nu sunt unele care să îți gâdile idealismele.
Cât despre ce ne ajută, sunt lucruri ce ne ajută în mod colectiv și lucruri ce ne ajută în mod individual. E bine să tinzi la o viață cât mai completă și să îți vezi în primul rând interesul tău și a celor apropiați ție, apoi interesul colectiv. Eu niciodată nu m-am rezumat doar la a avea sau nu o prietenă însă este un aspect esențial în viață pentru mine. De asemenea nu stau să mă plâng pe aici așa cum dai de înțeles, eu doar mă raportez la propriile valori și pe baza asta îmi expun ideile. Valorile alea normal că sunt foarte complexe însă dacă tu atâta vezi în răspunsurile mele, ce să mai zic.

| danay72 a răspuns:

Socializează,petrece timp cu cei dragi, ajuta-i pe alți la diverse activități și te vei simți în felul acesta și util.Dar evita sa te izolezi.Nu uita: Plictiseala ţine de multe ori de propria optică.

| SG1995 a răspuns:

Un anime bun.

| gemeni6226 a răspuns:

Sa iesi in lume, chiar si daca numai stai pe o banca vezi multe.

| PersonajFictiv a răspuns:

Sa faci ceva cu placere,folositor pentru tine si pentru altii,sau macar pentru tine. ( Citit,scris, sport, meditat, invatat lucruri noi, etc, etc).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Munca.

| CdeMetal a răspuns:

Să dai ****.

| Superior a răspuns (pentru CdeMetal):

Inteligent esti ma...

| CdeMetal a răspuns (pentru Superior):

Mersi, dar sunt cam modest.

| Teffan a răspuns:

Anumite plante in apa.