| VasileRapidistu13 a întrebat:

Cine are mai multe șanse in viața eu care am pornit din copilărie din saracie și am avut gânduri de suicid cu nemiluita sau unu născut în condiții ideale cu bani și unde s-a investit bani in copilul ăla? ia sa vedem logica romanului

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Teoretic ala cu bani pentru ca are totul la discretie, pleaca cu avantaje mari, studii private platite, scolit prin alte tari, inconjurat de cercuri de oameni importanti, atunci cand nu merge ceva bine poate da o sutica si problema se rezolva, in schimb tu ai avea un drum mai lung de parcurs pentru succes pentru ca practic o iei de la 0 dar viata bate filmul si e imprevizibila, sunt oameni care s-au nascut si au trait la limita existentei si totusi au facut ceva in viata si succesul a venit pe cand cei de bani gata au devenit oameni simpli dupa ce parintii sau oamenii care ii finantau au saracit, asa e in viata.

| VasileRapidistu13 explică (pentru Drimmero):

Da nu e bătut în cuie bine punctat numai că dacă pleci de la.0 succesul ăla o sa vina după.35 ani in colo și băieții din cealaltă categorie o să îl aibă mult mult mai devreme, depinde când atingi succesul că dacă reușești ca orbetele la 50 ani e degeaba