| Cristian2003 a întrebat:

Cine credeti ca ar invinge dintre un personaj cu forta si rezistenta supraomeneasca si un personaj cu abilitatea telechineziei si de ce?

2 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

Heh. Thor vs. Magneto? :-)

E vag definită problema ta, în sensul că nu știi ce înseamnă „forță și rezistență supraomenească" și dacă nu cumva include forțe superioare telechineziei.

Dar cred că abilitatea de a modifica mediul este mai puternică decât abilitatea de a te adapta/rezista în timp scurt.

Pe termen lung, adaptarea și rezistența sunt forțe mult mai puternice decât telechinezia, pentru că e mai ușor să te schimbi tu decât să te lupți cu natura.

| Deriol a răspuns:

Depinde de cine are mai multa staminalaughing
Dar daca cel cu forta si rezistenta ar fi avut si viteza supraomeneasca probabil el ar fi castigat, pentru ca cel cu telechinezia nu ar fi avut timp sa reactioneze la atacuri.