| LupusDei1993 a întrebat:

Cine credeti ca va castiga, Pewdiepie sau T-Series?

10 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

E cam irelevant, pentru că și dacă o să fie T-Series no 1 de acum încolo, pew o să fie tot cel mai mare creator de conținut pe nișa lui. În spatele T-Series e o echipă întreagă, postează 20 de video-uri pe zi, dar în spatele lui pew e doar muncă individuală și o comunitate bine închegată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Florin salam laughing

| IoanWild a răspuns:

E o chestiune de timp cu cine preia suprematia. oricum sunt lucruri mai importante in viata decat razboiul lor infirm. nici unul dintre canale nu prea ofera mare lucru. sunt canale mult mai importante si nu au atentia necesara. cum e si la noi cu muzica si gang-urile.

| LupusDei1993 explică (pentru IoanWild):

Ba eu cred ca este desul de important pentru tot site-ul, mai ales ce reprezinta cele doua canale. Creator independent Versus Companie Corporatista.

| Plato a răspuns (pentru LupusDei1993):

Prietene, iti sugerez sa-ti vezi de viitorul tau.
Scursura aia de pewdiepie se imbogateste ca sta si se joaca, iar copiii isi dau in cap pentru el.

E important pentru tot site-ul? Si site-ul ala ce importanta are pentru tine?
Mai nou idolii copiilor sunt niste paraziti care se filmeaza cum se joaca, ce penibil. Asa cum delimita el gazonul, Mutu era totusi un exemplu mai bun pentru copii decat toate nulitatile alea de "influenceri" care spala copiii pe creier.

Mai bine fa ceva cu viata ta, decat s-o analizezi asa atent pe a lor.

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Pewdiepie e sufletul platformei yt.
Cum crezi ca o sa gasesti pe cineva perfect cand tu însuţi esti imperfect si ai o gramada de minusuri?
Tu ai vazut macar ce content are pewdiepie? El face ce-i place, e vina lui ca are farmecul sau si ca se aboneaza lumea la el? E vina celui de mai sus care a pus intrebarea ca il atrage pewdiepie? E entertainment, cand ai o viata mizera e normal ca ii judeci pe altii si ca te frustrezi, cu gandirea asta nu o sa ajungi prea departe.
Daca spui ca pewdiepie e parazit, esti chiar un mare prost, nu mai judeca oamenii pe care nu-i cunosti, nici nu ii stii povestea.
Macar ai habar ce face pewdiepie cu milioanele de dolari? Ai habar la cate acte de caritate a donat si a incurajat sa se doneze? E printre cei mai bogati youtuberi, nu se lauda cu banii, nu are cine stie ce Masina de lux, e modest si e foarte tare tipul.
Ai vazut si tu juma' de episod, de acum cativa ani si gata, e un gunoi, bag... In ma-sa si in gagica-sa.
Mutu ala ce dq face? Asa pot sa zic si eu sa-ti vezi de treaba ta si sa nu te mai uiti la parazitii aia retardati de jucatori care dau cu mingea unu la altul si castiga sute de mii de dolari de pe urma prostilor care urmaresc fotbalul, dar nici macar nu joaca. Ar trebui sa ai 3 neuroni sa apreciezi sportul in care 24 de paraziti jegosi si transpirati si joaca cu o minge... Ce e asa interesant?
Iti convine?
Pewdiepie posteaza zilnic cate un episod, tu habar n-ai cat efort psihic necesita ce face el si cata munca e necesara, fata de tine ala munceste de 10 ori mai mult.

| Plato a răspuns (pentru raMLesS):

Hai, ma, lasa-ma cu astea ca "face de placere, nu pentru bani". Atunci sa-si demonetizeze clipurile si sa mearga la munca. Aa, stai, munca e mai grea decat jocurile pe PC.

24 de paraziti jegosi care macar fac sport, nu stau toata ziua pe Minecraft/Roblox.
Cred si eu ca posteaza zilnic cate un episod, ca asa face si mai multi bani. laughing
Nu ma frustrez pe ce face el, doar imi pare rau de generatiile care vor conduce candva Romania.
Cu asta am terminat, nu imi cheltui mai mult timp vorbind despre o nulitate, un barbat apt de munca ce se joaca pentru bani.
Cu toate ca ai fost un taran si m-ai facut prost, am zis sa-ti raspund de dragul conversatiei, dar ai putea sa te exprimi si mai rational.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Vorbești aiurea, pew a donat sume MASIVE de bani pentru acțiuni caritabile, are și un club de carte pe reddit unde postează recenzii (și unde recent l-a promovat și pe Platon tongue), în afară de faptul că se mai joacă și prostește, că dăh, de aia se numește entertainer, în restul contentului promovează lucruri foarte ok. Se vede că nu-l urmărești. Dacă nu-i înțelegi umorul și ești paralel cu meme culture, ok, dar nu mai judeca amlulea, pisică rea ce ești, că tu n-ai fi capabil să ridici un imperiu din nimic. Dacă și el e nul, care a făcut atâta bine, nu vreau să știu ce suntem noi. Nu compara conținutul lui cu mizeriile de influenceri de la noi, că nici nu suportă să-și spună așa și nu el spală copiii pe creier. Aberează pe subiecte pe care le stăpânești pls msss.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

- Nu imi cheltui mai mult timp vorbind despre o nulitate -

Dar timp să-ți creezi o părere eronată ai laughing. Nu te frustrează, dar te interează că face bani, chiar dacă habar n-ai ce face cu ei. Pisică, mă dezamăgești.

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Tu esti singurul taran aici.
N-are logica motivul tau, el face efort mintal, aia efort fizic.
Si nu face gameplay-uri, tu nici macar nu realizezi ce prostii vorbesti.
Incearca sa faci pentru 30 de zile, zilnic cate un clip de 5-10 minute, sa vezi atunci cât de complicat e, trebuie sa gasesti mereu un subiect nou de discutie.
Vezi cum vorbesti fara sa stii? Normal ca te jignesc pentru ca tu te iei de un om si ai niste motive penibile, nici macar nu-l cunosti.
Te asigur ca contribuie mai mult in societate asa, decat daca ar merge la un loc umil de munca cum faci tu.
Nu toată lumea are "predestinata" soarta ta, de a ajunge muncitor in santier, doctor sau mai stiu eu ce.
Si ce crezi ca face cu banii? Majoritatea clipurilor lui sunt demonetizate.
Vezi cum vorbesti ca...
Viitorul se regaseste in tehnologie acum.
Presupun ca ai vrea sa vina comunismul pentru ca toti sa fie la fel, sa nu mai fie niciun om diferit.
Mna, cand esti vai de capul tau, in loc sa ii incurajezi sa continue, tu ii tragi dupa tine, sa fie si ei la fel de... Si de mediocrii.
Nu ti se pare putin ciudat, ca din zeci de milioane de canale de yt, el sa fie cel mai popular canal? Adica are mai mulţi abonati decat populatia a zeci de tari, si tu il faci parazit?
A fondat acte de caritate, a donat banii copiilor cu dizabilităţi, orfanilor, si numai chestii de genul.
Banii aia donati, a ajutat societatea mai mult decat o s-o faci tu in 10 vieti.
Miroşi a oftica si frustrare de la o posta, eu am crescut cu pewdiepie, m-am abonat la el de cand avea 2-3 milioane de abonati, eram printre primii cateva sute de romani care s-au abonat la el, contentul lui a evoluat, dar el a ramas la fel, face ce ii place si castiga bani.
Daca ar fi sa facem o comparatie intre voi, tu ai fii cel mai mare parazit aici.
Nu inteleg ce vrei sa spui, daca ai peste 20 de ani si asta e tot ce poţi sa dezvolti cu intelectul tău e trist, ai putea sa faci altceva mai bun cu timpul tau decat sa aberezi pe aici mizerii cretine.