| violetainromana a întrebat:

Cine imi zice si mie cat mai multe informatii despre Martina Stoessel are fundita! Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Buuuuna.
Martina Stoessel (născut douăzeci și unu martie 1997) [ 1 ] [ 2 ] este un argentinian actrita adolescent și cântăreață. Ea este cel mai bine cunoscut pentru rolul Violetta pe Disney Channel seria de televiziune cu acelasi nume. Tinerețea și începuturile carierei [ edit ]
Născut în 1997, ea este fiica lui Alejandro Stoessel și Mariana Muzlera, are un frate pe nume Francisco.
Ea a început formarea sa artistică la o vârstă fragedă studiază voce, pian, teatru muzical și dans. [ 3 ] prima aparitie la televizor a fost în 2007, cu un rol minor în telenovela Argentina, patit-o Feo. [ necesită citare ] Mai târziu, în 2011, Stoessel a participat la versiunea spaniolă a piesei Shannon Saunders "," Glow ", numit" Tu resplandor ", conținute în înregistrarea de pe album Disney Princess: basm Songs. [ 4 ] Ea cântă, de asemenea, această versiune în cazul final al Disney Channel America Latină, Celebratón, el 31 de diciembre de 2011. Piesa a fost ulterior inclus în compilație cu privire la programul și publicat în martie a anului următor.
2012-prezent: Violetta [ edit ]
În 2011, Stoessel primeste rolul principal în seria Disney Channel Violetta, co-producție între America Latină, Europa, Orientul Mijlociu și Africa, [ 5 ] unde interpretează rolul lui Violetta Castillo. Stoessel cântă melodia tema a seriei, publicat la 5 aprilie 2012 și intitulat "En mi Mundo", [ 6 ] și cântă, de asemenea, versiunea în limba italiană "Nel Mio Mondo". [ 7 ] Pentru acest rol a câștigat un premiu pentru " nou venit femeie ", în ediția din 2012 a Kids 'Choice Awards Argentina [ 8 ] și la fel a fost nominalizat în versiunea SUA, Nickelodeon Kids 'Choice Awards, la categoria "Artist latină preferată". [ 9 ] Ea a dat, de asemenea vocea lui la câteva melodii de pe albumele din seria. Ea, de asemenea, a gazduit show TV U-Mix Arată și Disney Planet pentru Disney America Latină. [ 10 ] În 2013 a fost confirmată de joacă același personaj în telenovela și pentru a fi protagonistul de piese inspirate de seria. [ 11 ]Filmografie [ edit ]

An Titlu Rol Notițe
2007 patit-o Feo Martina Numar necunoscut de episoade
2012-prezent Violetta Violetta Castillo Plumb rol; Disney Channel Original Series America Latină
Discografia [ edit ]

Single [ edit ]
Titlu An Album
"En mi mundo" 2012 Violetta
"Hoy Somos mas" 2013 Hoy Somos Más
Alte aparitii [ edit ]
Titlu An Album
"Tu resplandor" 2011 Celebratón în Concert
Videoclipuri muzicale [ edit ]
Cântec An Director (e)
"En mi mundo" 2012 Jorge Nisco
Martín Saban
"Te Creo"
"Entre tú y eu"
"Tienes todo"
"Habla si puedes"
"Junto a ti"
"Ven Y Canta"
"Nel Mio Mondo"
"Hoy Somos mas" 2013
"Código Amistad"
Sunt informatii exacte.
Uite si facebookul ei :www.facebook.com/MartinaStoessel
FUNDA! Ca am raspuns prima!
Pa, pa :)

| violetainromana explică (pentru SimonaCristina):

M-ai uimit! Bravo!

| SimonaCristina a răspuns (pentru violetainromana):

Cu ce te-am uimit?!

| violetainromana explică (pentru SimonaCristina):

Cu cat de bine ai raspuns!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SimonaCristina):

Buna!
Interesant faptul ca raspunzi pentru o amarata de fundita.
Daca erai isteata stiai ca trebuia sa indici si SURSA.
Te pup!

| SimonaCristina a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna!
Nu e evidenta sursa?
Hmmmm!
Multumesc pentru atentionare!
O zi buna sa ai happy
Te pup!

| SimonaCristina a răspuns (pentru SimonaCristina):

Si....stai putin!
Iti venerez inteligenta, ca, dupa spusele tale, nu prea ma duce capul!

| SimonaCristina a răspuns (pentru SimonaCristina):

Nu am atata experienta pe TPU ca dumneavoastra! sad
Hmmmm!