| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da cat mai multe informatii despre Martina Stoessel, actrita care o joaca pe Violetta?

Răspuns Câştigător
| Chuchk a răspuns:

Martina Stoessel (născut douăzeci si unu martie 1997) este o actrită adolescenta argentinianca si cântăreta, pe seria Disney Channel, Violetta, în care ea joacă rolul principal.
Tineretea si începuturile carierei
Născut în 1997, ea este fiica lui Alejandro Stoessel și Mariana Muzlera, are un frate pe nume Francisco.
Ea a început formarea sa artistică la o vârstă fragedă studiază voce, pian, teatru muzical și dans. [3] În 2011, Stoessel a participat la versiunea spaniolă a piesei Shannon Saunders "," Glow ", numit" Tu resplandor ", conținute înînregistrarea albumului Disney Princess: basm Songs Ea cântă, de asemenea, această versiune în cazul final al Disney Channel America Latină, Celebratón, el 31 de diciembre de 2011. Piesa a fost ulterior inclusa în compilatie cu privire la programul s2012-prezent: Violetta
În 2011, Stoessel primeste rolul principal în seria Disney Channel Violetta, co-producție între America Latină, Europa, Orientul Mijlociu și Africa, [5] unde interpretează rolul lui Violetta Castillo. Stoessel cântă melodia tema a seriei, publicat la 5 aprilie 2012 și intitulat "En mi Mundo", [6] și cântă, de asemenea, versiunea în limba italiană "Nel Mio Mondo". [7] Pentru acest rol a câștigat un premiu pentru "nou venit femeie ", în ediția din 2012 a Kids 'Choice Awards Argentina [8] și la fel a fost nominalizat în versiunea SUA, Nickelodeon Kids' Choice Awards, la categoria" Artist latină preferată ". [9] Ea a dat, de asemenea vocea lui la câteva melodii de pe albumele din seria. Ea, de asemenea, a gazduit show TV U-Mix Arată și Disney Planet pentru Disney America Latină [10] În 2013 a fost confirmată de joacă același personaj în telenovela și pentru a fi protagonistul de piese inspirate de serie.i publicat în martie a anului următor.
P.S:Iarta-ma pentru greseli am tradus cu google traducere

5 răspunsuri:
| ady123 a răspuns:

Wikipedia, google cei care dau copy paste sunt obsedati de funde.zic si eu

| FabianelSHAF a răspuns:

Pai da ormarim seriale si noi la scoala suntem bata sau asta vrei sa zici tu angry

| marynutza007 a răspuns:

Tinerețea și începuturile carierei
Născut în 1997, ea este fiica lui Alejandro Stoessel și Mariana Muzlera, are un frate pe nume Francisco.
Ea a început formarea sa artistică la o vârstă fragedă studiază voce, pian, teatru muzical și dans. [3] În 2011, Stoessel a participat la versiunea spaniolă a piesei Shannon Saunders "," Glow ", numit" Tu resplandor ", conținute înînregistrarea albumului Disney Princess: basm Songs [4] Ea cântă, de asemenea, această versiune în cazul final al Disney Channel America Latină, Celebratón, el 31 de diciembre de 2011. Piesa a fost ulterior inclus în compilație cu privire la programul și publicat în martie a anului următor.
[edit] 2012-prezent: Violetta
În 2011, Stoessel primeste rolul principal în seria Disney Channel Violetta, co-producție între America Latină, Europa, Orientul Mijlociu și Africa, [5] unde interpretează rolul lui Violetta Castillo. Stoessel cântă melodia tema a seriei, publicat la 5 aprilie 2012 și intitulat "En mi Mundo", [6] și cântă, de asemenea, versiunea în limba italiană "Nel Mio Mondo". [7] Pentru acest rol a câștigat un premiu pentru "nou venit femeie ", în ediția din 2012 a Kids 'Choice Awards Argentina [8] și la fel a fost nominalizat în versiunea SUA, Nickelodeon Kids' Choice Awards, la categoria" Artist latină preferată ". [9] Ea a dat, de asemenea vocea lui la câteva melodii de pe albumele din seria. Ea, de asemenea, a gazduit show TV U-Mix Arată și Disney Planet pentru Disney America Latină [10] În 2013 a fost confirmată de joacă același personaj în telenovela și pentru a fi protagonistul de piese inspirate de serie. [sper ca iti este de folos] funda?