| Nişka a întrebat:

Copilaria cel mai frumos lucru al vietii. ce mai stralucitoare perioada a unei lupte continue cu realitatea, cu ceea ce numim viata.Pentru voi ce a insemnat copilaria?sadDe altfel se spune ca sufletul unui om ramne copil toata viata, vi mai simtiti copii?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Puritatea, visele şi senzaţiile acelei perioade ne vor urmări toată viaţa. Dar pentru a nu pica în borcanul cu melancolie o să vă spun o vorbă a unui vecin de-al meu : bătrânii dau în mintea copiilor; aşa că aştept să îmbătrânesc.

2 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Pai am avut o copilarie frumoasa, nebunalaughing, de dimineata pana seara afara, jucand tot felul de jocuri, fotbal cu baietii, de nu mai putea mama sa ma bage in casa, toate parcurile erau ale noastre, mergeam cu colindul, radeam, nu aveam griji, etc.
Dar stiu ca in adancul sufletului, o parte din mine, a ramas copil.

| LightBlue a răspuns:

Vi s`a intamplat vreo` data sa simtiti ca urati copiii? ca sunt prea enervanti? sau ceva de genul asta? eu am incercat sa nu enervez pe nimeni cu asta m`am inchis in mine si m`am facut diferita. nu stiu cat de bine a fost dar am fost un copil exemplu si inca sunt... si acum nu vreau sa ma laud dar mie`mi place viata asa cum e, buna, rea. e viata mea big grin

copilaria celor din ziua de azi e mancata de calculatoare televizoare etc...