| StrongHeart a întrebat:

Credeti ca acuzatiile despre Michael Jackson erau adevarate? Muzica lui era arta pura si nimeni nu ii poate nega asta,era regele pop-ului, dar ca om sincer sunt multe lucruri dubioase despre el.Voi ce credeti?

8 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu. A făcut mult bine, a donat mult.
El i-a ajutat și pe cei care îl acuză, uită-te ce vieți au toți datorită lui Michael.
Pentru mine faptele spun mai multe decât vorbele, iar astea nu sunt fapte făcute de un om rău.

| Romeo44 a răspuns:

NU. Doar uita-te putin prin istoricul sau si vei vedea ce fel de om era. Uita-te si la interviuri/videoclipuri vechi in care se vedea ce bland era si cum iubea copii(fara conotatii sexuale...a fost acuzat intr-o perioada pentru asta straight face ). A fost o minune de om. RIP

| StrongHeart explică (pentru Romeo44):

M-am uitat si in acelasi timp m-am uitat si la leaving neverland si la alte reportaje si crede-ma ca sunt multe dovezi incriminatorii, cea mai credibila fiind marturia menajerei care lucra acolo.

| Romeo44 a răspuns (pentru StrongHeart):

Oamenii sunt schimbatori si ar face orice pentru bani/interesele lor. Eu ma bazez strict pe ce vad si am vazut o persoana blanda si buna(calda). Sunt de acord ca sunt multe celebritati care isi ascund partile negative, dar Michael Jackson nu parea sa fie una dintre ele. Per total eu as spune ca Michael Jackson a facut mult bine oamenilor si nu l-as vedea in stare sa faca infractiuni...

| StrongHeart explică (pentru Romeo44):

Adica poti sa vezi in acest clip cat de creepy era omul, stiu ca pare inocent si poza in victima dar trebuie sa vezi ambele parti si sa judeci singur.
https://www.youtube.com/watch?v=gIzOwfuPJv0

| Romeo44 a răspuns (pentru StrongHeart):

Din videoclipul de mai sus nu pot sa neg ca nu era creepy...Da, parea ciudat, dar nu stiu daca atat de ciudat incat sa faca rau unor copii(era perioada cand era acuzat de pedofilie parca). Anyway posibil sa fii avut ceva la cap. De mult s-a constatat ca geniile au avut comportamente ciudate si/sau alte probleme.

| StrongHeart explică (pentru Romeo44):

Eu chiar cred pentru ca am vazut multe dovezi,cum a platit milioane de dolari ca sa anuleze niste procese,daca era incocent nu facea asta,sunt multe indicii, dar nu le stiu eu pe toate si se poate sa ma insel, dar chiar vreau sa stiu care e parerea generala pentru ca multi nici nu vor sa vorbeasca despre asta, le-ar strica toata viata sa stie ca artistul lor preferat nu era cine credeau ei, si daca asta e cazul sunt convins ca sunt in spate multi altii ca el in pozitii de putere si el ar fi doar un tap ispasitor.