| Yang a întrebat:

Credeti ca ar trebui sa se (re)deschida casele de toleranta? Care ar fi aspectul pozitiv si negativ dupa voi in legatura cu acestea.

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Casele de toleranţă există deja!
Da, ar trebui deschise sub aspect legal! Asta-i clar!
Nu există aspecte negative.
Aspecte pozitive:
1. Control mai bun al bolilor cu transmitere sexuală
2. Venit în plus la stat prin taxe şi impozite
3. Traficul de carne vie ar scădea drastic întrucât ce rost mai are să te chinui când deja e legalizat?
4. Fetele traumatizate nu ar mai exista pentru că la casa de toleranţă se vor duce de bună voi şi nesilite de nimeni şi vor fi angajate exact ca un gunoier, zidar, etc. etc.
5. Nivelul generalizat de frustrare sexuală ar scădea
6. Numărul de copii cu tată necunoscut ar scădea de asemenea.
Singurul aspect vag negativ ar fi acela că va alimenta "gura lumii" în comunităţile mai mici şi femeile angajate acolo ar fi blamate, ceea ce e stupid căci decât să fure sau să lase o turmă de copii în urmă, mai bine să o facă într-un cadru legal.

2 răspunsuri:
| max_4494 a răspuns:

Daca s-ar deschide ar fi mai ordine si ar exista un control asupra activitatii.In plus femeile care ar dori sa presteze ar fi mai protejate si nu exploatate ca acum.Probabil ca ar fi si mai putine incidente sau infractiuni.Ne ferim sa legalizam ceva ce toata lumea stie ca exista. E o prostie!

| xen a răspuns:

Daca tot sunt si o sa tot fie, de ce sa nu castige si statu un ban din afacerea lor prin taxe si impozite? si mai mult, se reduce criminalitatea daca se deschid case de toleranta.