| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca rolul lui Napoleon in istorie a fost unul pozitiv sau negativ? De ce?

4 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Cum ar putea avea unul dintre cei mai mari lideri din istorie un rol negativ?

| LoveSunshine069 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Tu zici prin asta, ca el a avut un rol pozitiv, justifica-ti raspunsul. happy

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru LoveSunshine069):

Napoleon a fost cel mai mare rege al Frantei din istorie.A cucerit mare parte din Europa, a supus si Egiptul, din cate stiu a fost un ghimpe in coasta si pentru Anglia, ETC
a lasat mai departe multe reforme care au accelerat evolutia Europei pe planul politicii si agriculturii
Multi oameni au fost influentati si inca sunt influentati de caracterul sau patriotic!

Daca am gresit ceva imi cer scuze!

| diavolitadulce a răspuns:

Mai copila uitate in cartea de istorie vezi ce a facut el si iti dai cu parerea. poti justifica si singura. argumentele proprii sunt cele mai bune