| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca are rost sa merg la colindat de anul nou? Am 17 ani si voi merge de unul singur, credeti c-o sa-mi iasa ceva bani?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Singur? Nu te obosi. Vei colinda străzile degeaba. Ori vei fi refuzat, ori nu ți se va răspunde la ușă, ori te vor privi mai ciudat. Dacă mergi singur, toti vor ști că singurul tău interes sunt... banii. Nu știu cum e la țară, dar la oraș... șanse minime să câștigi bănuții visați. Unii nici măcar nu-ți oferă bani, ci produse: cozonac, mere etc
Dar, dacă îl vei însoți pe preotul care merge cu botezul, te asigur că te vei îmbogăți peste noapte!hee hee

| Fatamuntilor a răspuns:

Singura sansa de a castiga ceva e sa te apuci sa-ti uri rudele apropiate, nasii de botez poate si unii vecini aproiati!
Ai sanse putine ca un strain sa te primeasca.

| franco2003 a răspuns:

Da o sa faci, eu am facut 100 lei

| alexadeea a răspuns:

Eu nu m am dus la colindat de mult. si la 17 ani nu prea cred. Cred ca cei mici colinda mai mult, nu zic ca te faci de ras, dar nu prea iti iese ceva bani.

| 1591 a răspuns:

Din pacate, motivul pentru care mergi este unul gresit-pentru bani. Cred ca nu conteaza cati ani ai, atat timp cat colindele sunt frumoase si le canti clar incat gazdei sa ii placa sa te asculte vei primi bani.