| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca bunatatea inseamna de fapt teama si rautatea inseamna curaj si de aceea avem obiceiul sa urmam persoanele rele mai mult decat pe cele bune?

2 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Urmam persoanele rele sau realizam ca oamenii nu sunt cu adevarat buni? Suntem egoisti, si pentru atentie tindem sa ne victimizam.

| TFKatarina a răspuns:

Nu cred.Deoarece mie nu-mi e teama, sunt destul de curajoasa insa sunt prea buna deoarece asa e firea mea.Stiu cum e sa te simti prost, sa fii jos, etc si de asta e in firea mea sa ajut.Si pana la urma curajul nu e lipsa fricii, ci se inspira din ea.