| MistretulPufos a întrebat:

Credeți că vaccinurile sunt bune sau rele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt bune, nu cred deloc in teoriile conspiratiei legate de firmele de medicamente si mai ales nu agreez deloc campaniile alea duse de niste idioti care sustin sus si tare ca nu avem nevoie de niciun vaccin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Penibil Entheos ..peinbil, nu ai argumente valide si dai ignore celor care iti dau cu logica pe la nas... penibil... penibil

Care nu ati luat ignore de la el, trasmite tii

| untu a răspuns:

Sa mananci usturoi in loc de vaccin!

| MistretulPufos explică (pentru untu):

Mananc si usturoi laughing

| untu a răspuns (pentru MistretulPufos):

Foarte bine! Mananci usturoi devii imun si tine departe de doctori!

| Idkidk a răspuns:

Sunt bune!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Foarte bune.Aduc venituri sigure oricand.
Cand teleghidatii uita sa se vaccineze se intampla un miracol si apare un virus nou cu 20-30 morti pe undeva pe departe care sa-i sperie.
Si atunci dau iama la vaccinat ca oile.

| Gabiiiiiii a răspuns:

Sunt bune! Mai ales cele de cand esti mic.
Astia doi care nu sunt bune probabil traiesc prin niste cotloane si habar n-au.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Gabiiiiiii):

Tu traiesti prin cotloane daca nu ai auzit de efectele adverse ale vaccinurilor si de cati copii raman cu probleme anual de pe urma acestora.
Cunosc destui medici care nu si-au vaccinat copiii, si sunt inscris intr-o organizatie cu cel putin 10.000 de membri impotriva vaccinurilor obligatorii.
Din acesti membri multi au avut de suferit de pe urma vaccinarilor.
Daca se intampla ceva din cauza unui vaccin esti pe cont propriu.
Nimeni nu te ajuta si toti se dau la o parte.
Informeaza-te.

| suntserios a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Aha, deci tu esti adeptul ideii ca daca un copil s a imbolnavit din anume cauza in urma unui vaccin sa nu mai vaccinam restul de milioane si sa ii imbolnavim pe aia. Corect?

Ia zi cum e cu bolile alea care au fost eradicate in urma vaccinarii, ia zi cum e cu idiotii aia carora le-au murit copii din cauza pojarului pentru ca nu i-au vaccinat? Dar ia zi cum e cu medicul ala a facut un studiu legat de autismul provocat de vaccin si apoi a facut puscarie pentru ca a recunoscut ca a masluit rezultatele?

Dar mai ales adu argumente anti vaccin, argumente concrete si documentate stiintific (nu declartii date de idioti precum Olivia Steer) asa cum sunt cele care demonstreaza avantajele vaccinului.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru suntserios):

Totul a inceput acum 20 ani cand unui vecin i-a paralizat copilul in urma unui vaccin.
Stirea nu a aparut nicaieri.
Asa am intrat in contact cu o realitate pe care nu ai sa o vezi la Tv.
Tipul nu a fost despagubit, statul nu l-a ajutat cu nimic.
Si de atunci ma tot informez.
Nu inghit pe nemestecate tot ce aud la Tv cum fac altii, ma documentez.
Am intalnit persoane care mi-au povestit lucruri de ti se face parul maciuca, dar industria farmaceutica trebuie sa prospere.
Se dau legi speciale care sa favorizeze vinderea stocurilor cand se apropie termenul de expirare.
Daca ai spirit de observatie iti dai seama singur.
Daca nu, inseamna ca esti unul dintre miliardele de consumatori docili de care sistemul are nevoie.
Daca ai un prieten sincer care lucreaza in sistem intreaba-l, iar mesajele private cu injuraturi lasa-le pentru cei mai putin inteligenti dintre noi.