| marett16 a întrebat:

Credeti ca in 2012 va fi sf pamantului? argumentati-va raspuns!

6 răspunsuri:
| Andreea_1745 a răspuns:

Desigur ca NUU! Nimeni nu stie cand va fi sfarsitul lumii.Fiecare si-a dat cu parerea.Nimeni nu a fost la Dumnezeu sa il intrebe cand va fi sfarsitul lumii iar apoi sa vina la noi sa ne spuna.Bine ca fiecare cu parerea lui...asta e parerea mea si sunt sigura pe ea. Mie chestia cu sfarsitul lumii mi se pare o abureala.Doar Dumnezeu hotareste cand este sfarsitul lumii.Si oricum toat lumea moare, nimeni nu traieste vesnic.Intr-o zi vom muri cu totii si vom vea alta viata...mult mai buna cu siguranta! Sper ca te-am ajutat macar in cea mai mica masura si sa nu te ingrijorezi, Dumnezeu are grija de noi!

| Bubu a răspuns:

Clar NU.asa s-a mai spus si acum cativa anilaughing cum d n.am murit cu totii? Astea sunt doar prostii, nu trebuie sa credem in asa ceva.Nu e adevarat pentru ca cineva e sus acolo si numai el are dreptul sa faca cu noi c vrea, pentru ca el ne. a creeat.Asa cum ne-a dat viata asa ne si poate distruge daca vreawinking

| WalterWhite a răspuns:

Nu, nu am ce argumenta, pur si simplu nu se v-a intampla.

| Simyx a răspuns:

Stiintific se spune ca pamantul ar mai trebui sa reziste cateva miliarde de ani. Filmul si "desteptii" zic altceva.

Eu cred ca nu se duce si nici nu ramane Terra cand vor ei ci daca vrea El(ca d`asta invatam religie), sincer mi-ar face placere sa se termine tot in 2012winking

| Andruta a răspuns:

Nu! e clar! totul se va termina cand va vrea D-zeu! poate sa fie si maine sfarsitul.Nu se stie!

| TheKiller a răspuns:

Eu cred chiar aş vrea să fie aşa.