| ღჩօოჩօղყƙღ a întrebat:

Credeti ca va fi sfarsitul lumii in 2012? Puteti sa argumentati?

Răspuns Câştigător
| Hiroko a răspuns:

Buna!
Sfarsitu lumii nu va veni nici in 2012 nici 2013...nimeni nu stie cand vine, doar Dumnezeu (:

3 răspunsuri:
| sixtythree a răspuns:

Buna! Sfarsitul lumii va veni in 21 decembrie 2012. Adica sfarsitul lumii va fi in luna decembrie anul 2012 ziua 21. De mult se vorbeste despre asta si se stie si din prezicerile lui Nostradamus si ale civilizatiei Maya. De ce? Pentru ca s-a mai intamplat si pe baza acestor intamplari s-a estimat data exacta unu nou inceput al sfarsitului lumii. E normal sa nu creada nimeni pentru. ca nimei n-a trecut prin asa ceva. O sa iti dai seama si nu numai tu, ci si restul care nu cred, in apropierea acelei date, dar mai cu seama in ziua respectiva daca o mai apucam careva. Asta e. Adevarul poate sa doara uneori.

| elizabeth a răspuns:

Nu cred! atunci o sa fie ziua lui tata de nume! asta o sa se intample pe 21 luna aceasta! nu am ce sa argumentez decat asta,, O PROSTIE''.

| Făgăraş a răspuns:

Draga mea acest lucru nu se poate stii de catre nimeni! cei care pretind ca stiu sunt niste mincinosi de prima clasa! datoria noastra este sa ne pregatim pentru acest lucru si nu sa ne interesam cand va fi! LA Matei cap cap 25, 36 se spune: "Iar despre acesta( sfarsitul lumii) nimeni nu stie nici ingerii, nici Fiul, ci numai Tatal" Asa ca sa fim pregatiti pentru acest eveniment cu sufletul curat