| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca liniile din palma spun ceva despre viitorul vostru s-au este doar o aiureala.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii cred, altii nu, oricum dint-un adevar tot trebuie sa vina sti...cred ca da spun ceva happy

| Florenta16 a răspuns:

Da, chiar spun. Exista linia vietii, linia capului, linia destinului. In palma poti vedea si cati copii vei avea. Studiaza arta asta si vei descoperi ceva uluitor.

| anonim_4396 explică (pentru Florenta16):

E cam greu de crezut.
Eu cred ca poti vedea starea omului caracterul, ce viata a avut, dar viitorul e prea de tot.
Daca ar fi asa inseamna ca fiecare are destinul scris, adica orice am face nu putem schimba nimica.

| Florenta16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred in destinul scris. Cand zici ca "tu iti faci viitorul", pana si asta a fost "scris", tu o spui si face parte din fila ta din cartea lumii. Nu stiu cum sa iti explic, dar viata noastra este oricum controlata. Nu vedem asta, nu simtim, spunem ca noi facem totul si pana la urma totul se intampla cu un motiv. Deci, destinul ne este scris, asadar nu stim viitorul!

| anonim_4396 explică (pentru Florenta16):

Controlata de cine?
Cei care au devenit hoti, criminali ticalosi asa le-a fost scris?
E posibil ca viata omului sa se indrepte intr-o anumita directie in fuctie de deciziile luate, dar totul poate devia, lua o alta directie in functie de actiunile din jur...

| betty678 a răspuns:

Sincer daca ai incredere cred ca da, insa cel mai bine ar fi sa te increzi in Dumnezeu nu in palma. Parerea mea.

| ElenaIsabella02 a răspuns:

Da.

| mircea22b a răspuns:

Spun ele ceva dar nimic despre viitor. Intr-o palma se citeste cum te-ai nascut iar in cealalta ce ai devenit. Cu presupunerea ca nu faci nici o schimbare poti aproxima viitorul. Ce inseamna schimbare e alta discutie.

| AteulRational a răspuns:

Aiureala. Pana cand cineva o sa vina cu ceva concret, o dovada sau o explicatie pentru a crede asta e aiureala