| Joker3134 a întrebat:

Credeti ca oamenii prosti sunt mai fericiti? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Nu neapărat, pentru că nu întotdeauna capacitatea are legătură cu emoția, sunt 2 chestii diametral opuse adeseori, dacă stăm să o luăm logic.

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Oamenii "nebuni" sunt mai fericiți, nu cei proști. Prostia nu poate duce la fericire, din prostie apar frustrări și tot felul de emoții negative.

| aditimus a răspuns:

Daca este prost nu stie ca este prost si se simte mai implinit.

| Mosotti a răspuns:

Sunt mai fericiti, si e f simplu de ce, in primul rand au posibilitate de socializare foarte mare, ei nu au treaba sa aiba sub complexe de discutat, preocupari intelectuale care-i izoleaza practic de marea majoritate a oamenilor.
Sunt mult mai compatibili cu multi oameni, au sanse la relatii mult mai usor, nu apare "vai dar ce sa discut cu partenerul, vai ca..nu prea am in comun nu stiu ce".

Desteptii sunt f dezavantajati! Au bani mai multi si? Fara socializare, afectiv, e egal cu zero.
Socializeaza dar mult mai greu.

| CodrutElian1990 a răspuns:

E o vorba romaneasca: Toti prostii ii crede pe cei din jur prosti, numai pe el destept.

| oglindasultanului a răspuns:

Pot misca lejeri, fara sa foloseasca capul. D-aia sunt unii asa "destepti" ca nu misca, ci observa.