| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti? Dumnezeu si cu Necuratul ar putea sa faca pace si sa traim toti fericiti? Argumentati!

9 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

1: Mai intai presupunem ca exista
2: Nu mi-ar pasa
3: Lucifer v-a dat dreptul de a alege daca e s-o iei asa, deci va scos din starea de animalute a domnului, dar banuiesc ca nu o sa inteleaga nimeni ce vreau sa zic

| kamykaze88 a răspuns (pentru DorelSudoru):

De inteles inteleg dar parerea mea este ca:
1: Confuzi pe Lucifer cu Satan
2:Confuzi pe Lucifer cu Satan

| DorelSudoru a răspuns (pentru kamykaze88):

Necuratul-fiecare il numeste cum vrea, mai ales daca nu sunt cunoscatori.
Nu stau sa vorbesc despre rank-uri si toate cele acum...

| OOOLEOOO a răspuns:

Poate un tricou sa fie si curat si murdar in acelasi timp?

| nesuferit a răspuns:

Daca nu ar mai fi conflictul intre bine si rau, religia asta nu ar mai avea nici un farmec

| AxyTM a răspuns:

Ar fi frumos. Insa, Dumnezeu inca de la inceput i-a aruncat pe ingerii deveniti diavoli din cer, si daca imi aduc bine aminte, fara cale de intoarcere.
Apoi, daca conflictul ar fi rezolvat, ar mai avea sens sacirificiul Domnului Iisus Hristos? Nu stiu daca Dumnezeu ar putea ierta pe Diavol. Oricum, Satana nu cred ca are in el dorinta de a se purifica si de a ajunge inapoi la Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga ateule Dumnezeu ar cadea la pace oricand cu necuratul dar pentru asta el trebuie sa-si cera iertare de la Dumnezeu.

| victorasM a răspuns:

Dupa parerea mea nu, caci omul cununa creatiei divine a fost atras de diavol catre pacat astfel Dumnezeu nu poate fi in comuniune cu Necuratul.