| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca sunteti destul de comunicativi? In general va considetrati o persoana vorbareata? Eu unul sunt f vorbaret si imi plac persoanele care stiu sa intretina o discutie.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt destul de comunicativă, dar îmi place să și ascult. Mult.

| coMpLeT a răspuns:

Eu depinde cum ma simt. Cand sunt suparat nu vorbesc mai deloc dar in rest sunt destul de vorbaret, dar oricum eu vorbesc mult doar cu persoanele pe care le cunosc si cu care ma simt in largul meu, in schimb daca abia am intalnit pe cineva nu prea vorbesc deoarece sunt timidbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În genere, NU sunt deloc o persoană vorbăreaţă. Sunt distantă, rezervată şi circumspectă. Persoanele cu care mă înţeleg bine sunt de regulă,, mori stricate'', pentru că eu sunt în mare parte o,, mare moartă''.
Dacă e să aleg, prefer să ascult cu empatie in privire, jocuri de fizionomie, posibil atingere şi eventual câteva intervenţii ocazionale.

Totul depinde, totuşi, în mare măsură de CUM mă face persoana cu care încerc să întreţin o discuţie să mă simt, şi deci de starea de spirit pe care mi-o induce. Sunt hipersensibilă la,, energia'' emanată de prezenţa unei persoane şi de efectele acesteia asupra mea. Momentul zilei contează, de asemenea. Noaptea sunt cel mai...comunicativă.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

La cât de frumos știi să legi cuvintele, mi se pare aproape o risipă să taci.
Dar te înțeleg perfect...

| eurynomus a răspuns (pentru NOname):

N am inteles care e problema cum am legat eu cuvintele. Oricum daca nu ti place ai optiunea de a ignora intrebarea mea.

| NOname a răspuns (pentru eurynomus):

eurynomus, ai interpretat ceva greșit.
Vorbeam cu Godisnowhere.

Nici prin cap nu mi-a trecut să fac vreo ironie la adresa ta, iar întrebarea ta mi se pare chiar reușită.
Nu înțeleg de unde această reacție, dar o s-o pun pe seama căldurii... Tuturor ne-ar prinde bine o ploaie...

http://www.youtube.com/watch?v=KZo93VD74Nw

| eurynomus a răspuns (pentru NOname):

Daca la id ul meu de TPU mai pui 3free afli id ul meu de mess si daca ai chef de vb poate discutam si pe mess, si evident daca ai si placere tongue

| NOname a răspuns (pentru eurynomus):

Nu sunt fanul messenger-ului, dar îți mulțumesc pentru ofertă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde foarte mult de situatie.
Pot vorbi ore in sir cu unele persoane daca ma intereseaza subiectul si ma simt comfortabil sau pot sa vorbesc in doi peri si sa inchid discutia in mai putin de 2 minute.