| ioanacoruga4567 a întrebat:

Credeți că vârsta unui om este așa semnificativă? Adică daca am 18 ani, gata, trebuie să devin un om serios, matur? Sunteți mulțumiți de realizările voastre până la vârsta pe care o aveți?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu scrie nicăieri cum trebuie să devi, tu îți faci viața. Eu, dacă sunt mulțumit de realizările mele până la vârsta aceasta? Da bineînțeles, nu îmi reușea oricine realizările și s-a dovedit!

| Sofer a răspuns:

Pe moment sunt mulțumit ca ma apropii de o mare realizare și îmi mai trebuie 3 ani.

| siriusblack98 a răspuns:

Maturitatea vine cu timpul. Poti avea 40 si sa nu fii ajuns niciodata la maturitatea psihica (am intalnit persoane la servici de sex feminin.Se comportau de zici ca aveau 15 ani). Eu sunt genul de om perfectionist si niciodata multumit pe deplin de ceea ce am. Consider ca se putea si mai bine. In prezent imi doresc sa realizez mult mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! După 18 trebuie să fii destul de matur încât să știi că răspunzi penal pentru lucrurile pe care le faci de la această vârstă înainte. În rest nu ar trebui să îți faci griji. Maturitatea vine cu timpul. Fii cum simți să fii și trăiește cum te face să te simți mai binewinking
Eu sunt foarte mulțumită de realizările mele, si anume că am luat bacul și am intrat la facultatea la care am vrut. Astea au fost cele mai mari de până acum