| Doarunaltutilizator a întrebat:

Credeți că vom ajunge că părinții noștri?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Casatoriti, cu locuinte, si minim un copil misto?
Da, sper asta.

| SilentRain a răspuns:

Da,o să îmbătrînim cu toți la un moment dat

| SG1995 a răspuns:

Nu, deși ai o tona de chestii luate de la ai tăi, comportamentul mai e cizelat și de mediu în care trăiesti si de experiențele avute.

| Lioana a răspuns:

Nu veti ajunge ca parintii vostri. Cel mai probabil veti manca mai nesanatos decat ei, veti fi expusi la mai multi agenti poluanti si nocivi si veti trai mai putin decat ei. Lumea se distruge tot mai mult de la o generatie la alta, in ciuda marilor descoperiri facute sau poate tocmai datorită lor.
Veti avea mai multa tehnologie decat au avut parintii vostri dar asta nu va va face viata mai lunga si nici nu va va face oameni mai buni sau mai competenti ci dimpotrivă nu veti sti sa faceti unele lucruri pe care ei le stiau face. Va veti baza pe mașinării să facă totul pentru voi.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Ai dreptate

| SG1995 a răspuns (pentru Lioana):

Din potriva dragă media de viața e în creștere, calitatea materiala la fel, dar calitatea psiho-relațională e mai proastă.

| Endoryus a răspuns:

Depinde de om. Ultii ajung mult mai bine, altii mult mult mai praf.

| Steregoi a răspuns (pentru Endoryus):

Deci nu exista progres sau evolutie in ansamblu. Nivelul de trai nu e mai bun. Alimente cu chimicale, poluare.

| Endoryus a răspuns (pentru Steregoi):

Ma gandeam mai mult ce ajungi ca om in viata, nu altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat

| DoarAlin a răspuns:

Vom imbatrani la fel ca ei, asta e sigur.

| Demetrov a răspuns:

D.p.d.v intelectual si profesional : nu am sa ajung niciodata ca ei.

| AlMaDi a răspuns:

Eu nu stiu cum o sa ajungem noi toti, dar stiu cum vreau sa ajung si asa o sa fie.