| Milk Swan a întrebat:

Credeti in Apocalipsa din anul 2012? Mie mi-e frica, si sincer nu prea stiu ce sa cred, dar 51% din mine crede ca e adevarat.

19 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Iar 2012? Până la urmă nu tot în mormânt vei ajunge?
Şi dacă va exista 2012 cu ce îţi vei schimba viaţa în afară de faptul că vei trăi fiecare zi în nesiguranţă? Mai bine trăieşte viaţa şi aşteaptă...nu crede ce zic toţi idioţii.

| fluturas a răspuns:

Nu cred
dar tu traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima big grin
lasa apocalipsa ca nu vine cand vor oamenii, vine cand vrea Dumnezeu poate maine, poate in 2012 poate peste nu stiu cati ani!winkingkiss
deci nu te mai stresa cu gandul ca in 2012 va veni apocalipsa ca nu ai de unde sa stii asta big grin

| juniper a răspuns:

@Milk Swan nu esti singurul care se teme de anul 2012, milioane de alti oameni se tem de apocalipsa, dar numai Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii, asa ca pana atunci sa asteptam si sa vedem, la fel si cu 2012, vom astepta. Sa nu te stresezi din cauza asta, tu doar traiesteti viata, bucura-te de ea, este cel mai pretios lucru, la fel si familia.

| MihAelA_1847 a răspuns:

Pai nu avem de unde stii, in plus acestea sunt doar presupunerile unor maiasi, nimic mai mult. Poate se v-a intampla ceva, dar nu cred ca v-a venii Apocalipsa.

| rebela a răspuns:

Da eu cred in Apocalipsa.Nu stiu cand va fi dar sincer simt ca va fi si pe de-o parte sunt curioasa sa vad dar pe alta imi este si frica

| scufitzaneagra a răspuns:

Eu nu cred.Doar Dumnezeu stie cand va veni Apocalipsa.Si chiar daca ar veni nu ar trebui sa. ti fie frica pentru ca pana la urma toti murim.ca de boala, ca de batranete, ca de Apocalipsa, ca de altele tot unde acolo ajungem.Cine stie cati dintre noi vom mai trai pana atunci, deci de ce sa ne facem griji? bye

| l0rre a răspuns:

Poate o fi ceva... vreo schimbare... dar nu cred in Apocalipsa!

| dksjgpfbgfbopgdfk a răspuns:

Chiar astazi la religie am dezbatut acest subiect.Desi nu sunt eu mare religios(am niste indoieli in legatura cu religia), ceea ce a spus profesoara e mai degraba credibil fata de aceasta ipoteza.
Nimeni nu stie cand va fi Apocalipsa.Nimeni nu poate prezice ce si cum va fi.
Profesoara ne-a spus ceva de genu':"Nici ingerii, sfiinti si nici Fiul nu stiu cand va fi acea zi, ci doar Dumnezeu Tatal!"
p. s:textu'era ceva de genu', am mai schimbat eu unele cuvintelaughing

| Milk Swan explică:

Multimesc, i-ati mai dat curaj... Si inca ceva: in toate rasp. a existat ( bine, nu chiar in toate! ) fraza asta "Numai Dumnezeu stie..."
Ma rog, merci mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred.Nici oamenii de stiinta nu au de unde sa stie.Numai Dumnezeu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici intr-un caz...nu ar trebui sa creada vreo unul in zvonurile date de niste psihopati! va veni sfarsitul lumii, dar nu cand vor eii... cand va vrea Cel de SUS! sa nu va lasati dusi de val!?!tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea despre Apocalipsa? E o prostie pentru a baga frica in oameni.Deci traieste-ti viata fara frica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva pluteste in aer si nu sunt sigur ca e de bine, vom trai si vom vedea ce va fi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hahaahaa ^^
nuuu este adevarat xD

| wdsasd a răspuns:

Stai linistita! daca era asa trebuia sa fie apocalipsa si in 2000 si in 2007 si anul trecut cu acceleratorul ala etc.crezi ca noi suntem atat de destepti incat sa prevedem viitorul? si ca sa nu te iau cu chestii din astea plictisitoare sa iti dau niste argumente pentru care nu ar veni apocalipsa:1.nu a aparut anti-hristul deci contrazice ceea ce spunde Dumnezeu despre Aocalipsa(in Biblie scrie ca va aparea anti-hristul si apoi dupa trei ani va fi sf lumii)
2. ei spun ca Nostradamus(un mare prezicator din sec 16) a prezis asta dupa cum este si numele filmului 2012. da din documentatia mea el a zis ca va veni si sf lumii dar nu in 2012 si a mai zis ca va aparea si antihristul deci e ilogic antihristul nu a aparut deci nu are cum sa fie sf lumii etc.sunt multe argumente dar acesta este un zvon care aduce bani hollywood-ului. a si inca ceva daca acea cometa sau ce e va lovi pamantul il va distruge si pamantul a rezistat atata timp si se va distruge fix cand traiesti tu! nu cred ca ai tu onoarea asta.stai linistita si roaga-te la Dumnezeu daca va aparea aceasta Apocalipsa prezisa de mayasi(ei au scris in documentele lor anul 100. 00000 ceva de genu asta si ai nostri au tradus fix 2012 sa fim seriosi uita te pe net pentru a afla mai multe)vei merge intr un loc mult mai bun ca asta.

| puscasul a răspuns:

NU va fi si chiar daca o fi te inchini.

| ted a răspuns:

Este foarte trist ceea ce se intampla in momentul de fata. Din pacate, tot mai multi oameni sunt de parere ca lumea se va sfarsi in curand. Va pot garanta din surse sigure ca toate afirmatiile in legatura cu sfarsitul lumi in anul 2012 sun absolut irelevante. Oamenii si-au format o perceptie gresita in legatura cu calendarul Mayan. Acesta nu se "termina" la data de 21. 12. 2012, ci incepe un nou ciclu. Exact ca si calendarul pe care il aveti in bucatarie. Ce? Daca se termina calendarul inseamna ca se termina lumea? Nu. Fiecare ciclu al calendarului Mayan dureaza in jur de 500. 000 de ani. Sunt 20 de cicluri si noi intram in al 13-lea in 2012. Se spune ca o planeta de dimensiuni foarte mari, "Nibiru" Va lovi Terra in 2012. Aceasta afirmatie este total irelevanta. Daca o planeta s-ar fi apropiat de Terra, S-ar fi putut observa cu macar un deceniu in urma. Sunt foarte multe lucruri de discutat pe aceasta tema, dar nu are rost. Nu trebuie sa va fie frica de anul 2012. Dormiti linistiti si bucurati-va de Craciunul 2012.

| Mihaela_Bebe_1976 a răspuns:

Serios urcate incopac mihaela laughing) draga

| Mihaela_Bebe_1976 a răspuns:

Urcate in copac miky=mihaela