| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in destin? Exista destin? Credeti ca fiecare om are un destin? De ce? Ce este mai exact destinul?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Destinul e un fel de evenimente care i se ivesc omului in viata fara sa stie ce il asteapta. Dar nu e asa, fiecare om are parte de ce gandeste in viata el isi atrage problemele si succesurile prin gandire. Unii nu stiu ca si-o fac cu mana lor altii sant constienti de asta, daca traiesti intro familie optimista si tu gandesti numai la bine ai sa vezi ca o vei duce perfect in viata fara sa asculti sfaturile strainiilor sau ale rudelor.

| Musique a răspuns:

Eu fac alegerile, nu destinul.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi trăiesc viaţa gândindu-mă că există sau nu un "destin" prestabilit.

| ElenaIsabella02 a răspuns:

Da,cred.Exista.Cred,penru ca fiecare are un drum in viata dat de Dumnezeu

| AdriAdrienutza a răspuns:

DESTINUL este :Forță sau voință supranaturală despre care se crede că hotărăște în mod fatal și irevocabil tot ce se petrece în viața omului;