| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce a incep?
Pai m-am certat cu una dintre cele mai bune prietene. Ne distram bine dar...Mrg.Acum ne-am impacat dar nu e la fel. Ea acum e cu cealalta prietena cu care merge si la bae.Asta e alta chestie. Dar ele ce fac ma exclud, nu ma baga in seama. In pauza daca stau in banca si nu zic nimic 3 pauze ea tot rade cu ceilalti. Ce prietena. Eu trebuie sa fac ce vrea ea, daca nu ne certam din nou si eu m-am saturat de cearta.De exemplu: m-a chemat la ea cu 20 de minute inainte de scoala sa ii aduc placa ca sa se faca ea cuea. nu e normal ca daca area ea nevoie sa vina sau nu stiu... dar sa faca ea efortul pentru ce vrea ea. Eu m-am saturat de chestii de astea dar trebuie sa la ssuport. Poate sunt si eu de vina.
Sa va zic o chestie la carenu ma astaptam din partea eai. Am venit odata la scoala cu uun pulovar care ii placea mult. In ziua respectiva s-a facut serbare la cei de VI- a in sala de sport. Ea era in alb cum trebuia sa vi la scoala. Eu eram in maro. Sa vedeti faza. FAce ea arati bine nu imi dai mie pulovarul tau ca au sunt in alb? eutongueai si eu in ce stau? ea: Iti dau bluza mea. eu: Nu si s-a suparat! Pai frate cum mie...nici nu stiu ce sa mai zic. Nu pot sa explic ceea ce gandesc. M-am saturat de chestiile aste si sunt in fiecare zi! Voi ce parere aveti? Vriun sfat? DDar va rog nu numai pentru funda, Cei care cu adevarat vreti sa ma ajutati. sad

Răspuns Câştigător
| AddaXD a răspuns:

Buna.
Vreau sa te ajut, fiindca imi imaginez ca ti.e greu sa treci prin toate astea.
Parerea mea este ca prietena ta profita de tine, nimic mai mult.
Ar trebui sa vorbesti cu ea deschis si sa ii spui ca nu esti jucaria ei, ca mai trebuie sa depuna si ea un efort si ca nu e cazul sa se supare, dar daca vrea sa ramaneti prietene ar trebui sa isi mai schimbe putin atitudinea fata de tine. Si trebuie sa ii spui toate astea calm si sa ii explici ce te deranjeaza.
Daca va vrea inseamna ca intr-adevar nu vrea sa va certati din astfel de motive.
Daca nu va vrea ai putea sa incepi si petreci timp si cu alte colege. Sunt sigura ca iti vei gasi si alte prietene care, in timp, iti vor fi poate chiar mai apropiate decat prietena ta.
O prietenie cu certuri atat de dese nu prea are cum sa mearga, din pacate.
Sper ca te.am ajutat si ca iti vei rezolva problemele cu colega ta happy

| allllexaaaa a răspuns (pentru AddaXD):

Da, mersi mult, mai e o chestie de zis, ea daca se supara pe mine intoarece pe toata lumea importiva mea. Mi sa ma intamplat. Si pauzele stateam in banca plangand. Ajunsesem sa invat la bio. Asa de prost ma simteam.

| allllexaaaa a răspuns (pentru AddaXD):

Toti prietenii cu care vorbeam, nu mai vorbeau cu mine, stateau cu ea.

| AddaXD a răspuns (pentru allllexaaaa):

Nu ai nevoie de multi prieteni falsi, ai nevoie doar de un prieten adevarat ca sa te simti bine.
Si cu siguranta nu ai nevoie de o astfel de prietenie. Sunt sigura ca tu iti poti gasi si prietene care sa te merite, deci sa nu fi trista :*

| allllexaaaa a răspuns (pentru AddaXD):

Merci. Chear ma ajuti. Inceo sa am simt mai bine.

| AddaXD a răspuns (pentru allllexaaaa):

Nu ai pentru ce. Din cauza asta este site.ul asta si am spus exact ce gandeam. Chiar ma bucur ca te simti mai bine happy

9 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Daca te-ai saturat vezi de drumul tau - daca mai continui prietenia cu ea inseamna ca-ti place - tu alegi

| AddaXD a răspuns (pentru negru30):

Nu inseamna neaparat asta. Ai putea sa o intelegi si sa iti dai seama ca poate nu vrea sa o supare sau sa dea cu piciorul la o prietene care inainte era foarte ok si asa mai departe

| negru30 a răspuns (pentru AddaXD):

Eu o inteleg -dar tot tu alegi

| allllexaaaa a răspuns:

Nu mai stiu ce sa fac. Incerc sa vad daca se schimba. Daca se simte si ea.