| Peiciu a întrebat:

Cui ii plac chitarile?, De ce?

5 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Mie,cant de vreo 3-4, nu mai tin minte exact, cred ca este un argument destul de solid daca inca nu m-am lasat.

| Fridăm a răspuns:

Mie. Foarte mult. Pentru sunetul armonios pe care îl scot în momentul în care ''gâdili'' corzile. Pentru că în mâna unui profesionist e ceva nemaipomenit. Pentru că însufleţeşte o melodie, iar împreună cu o voce caldă sună divin. Pentru multele genuri muzicale pe care le poate interpreta. Pentru complexitatea şi fineţea sau tăria ei, în funcţie de interpret. Pentru tot ceea ce e.

| nowar a răspuns:

Imi plac.Chitara este un instrument cu corzi care ma face sa ma simt bine este strans legata de muzica rock, versurile folk si reggae, este singurul instrument la care stiu sa cant.

| girl28 a răspuns:

Mie.Am chitara de 2 ani.