| Catrice a întrebat:

Cum ai reacționa dacă un necunoscut ți-ar oferi pe strada o floare?!?

20 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Mi-a oferit si nu o data, plus ca pe 1 sau 8 martie se practica asta.
Multumesc si merg mai departe.

| gabicoo a răspuns:

La noi în cel mai japonez oraș din România "Suși-ava" laughing bou' de primat ( ăăă primar am vrut să zic ) și cu fostul șoarece de maxi-taxi actualul viceprimar au hărțuit babele prin centru' alergând cu flori după ele.
Di la noi din Șușiava o pornit sloganul " Șî eu "
Șî ei ce?

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Și vreau să-ți zic ceva.
Măi fată tu tot pui întrebări și primești răspunsuri. Dar nu dai funda la nimeni. Te rog eu alege un răspuns câștigător. Că nu costă nimic. E gratis.
happy

| Catrice explică (pentru gabicoo):

Costa scump ma. Cam cât l-a costat si pe nenea ăla de ne-o făcut 1m de autostrada laughing

| Dismally a răspuns:

N-am patit niciodata big grin As fi foarte surprins, nu stiu, probabil i-as multumi si mi-as vedea de drum.

| Lioana a răspuns:

As spune multumesc.

| CleanHeart a răspuns:

M-aș bucura și aș aprecia gestul logic până la urmă nu îs de pădure laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O arunc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As multumi dar as refuza. Mi se pare complet inutil sa dai banii pe ceva care in 3 zile moare si de-a dreptul stupid sa rupi flori din gradina doar ca sa le tii cateva zile in casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat asta. M-am bucurat.

| Paul754880338 a răspuns:

Un zambet si un multumesc ar fi superb, la fel ca si gestul lui.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Cum să mă simt.

APRECIATĂ

Și eu când mai trec pe lângă oamenii pe strada le fac complimente.

Un exemplu : Ce frumos mirosi, ce drăguț arătați astăzi, vă stă bine în hainele astea etc.

Poate credeți că sunt nebuna... Însă nu îți dai seama cât contează gestul sau cuvântul tău. Ii poate ridica starea de la una trista la una vesela.

| AdrianVoicu a răspuns:

Iau floare de la el și încep sa le mânac apoi ii zâmbesc

| gogu220 a răspuns:

Daca ar fi 1 sau 8 martie ar fi ceva, in restul anului si daca e necunoscut, nu prea e in regula.

| ibaal a răspuns:

I-as spune "frate, eu nu joc in echipa ta, da si tu floarea unei femei" rolling on the floor

| DorelExpertu a răspuns:

L-as pupa pe nenorocit.

| IamJoKeR a răspuns:

Eu am oferit flori si in 2 secunde au ajuns la gunoi sad ( intamplare adevarata )

| Rhea44 a răspuns (pentru IamJoKeR):

Pe strada sau la o fosta?

| IamJoKeR a răspuns (pentru Rhea44):

Prin oras

| Zas a răspuns:

De abia astept sa-mi ofere o floarelaughing