Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum ar fi lumea dacă ar fi condusă de femei?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Probabil ar fi ceva mai paşnică şi mai puţin discriminantă.

Comparaţia între comunităţile Cimpanzeilor şi ale Bonobo ţi-ar putea oferi un oareşce exemplu, în linii mari.

| a3e6u9 a răspuns (pentru NOname):

Încerci să zici că dacă femeile ar conduce lumea, oamenii ar face mai mult sex? laughing Eu cred că prefer comunitățile Bonobo, par mai relaxate. tongue

| NOname a răspuns (pentru a3e6u9):

Aha, şi eu.hee hee

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred ca eram la puscarie violat si biciuit de misandre laughing

| darrio2007 a răspuns:

Cunosc ceva cazuri cand a intrat femeia la conducere(ma refer la cateva firme la care am lucrat) pentru angajati s-au dus primele de Craciun, bonusurile iar salariile au inceput sa intarzie.Cine a trait in vremurile trecute stie ce s-a intamplat cand Leana a inceput sa se amestece in treburile tarii si ale lui nea Nicu. Unii vor intelege ce am vrut sa spun la al doilea exemplu.

| mona a răspuns:

Ar fi o lume mai buna daca femeia este inteligenta

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Depinde de ce fel de femei ar fi condusă lumea. Aşa cum sunt bărbaţi corecţi şi bărbaţi ai puţin corecţi, la fel e şi cu femeile.
Numai bine!

| OnuOnulică a răspuns:

Ar fi o lumea in care telenovelele o să fie inlocuit cu fotbalul.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai putina violenta, mai putin haos.S-a dovedit ca femeile se descurca destul de bine in posturi de conducere, ca sunt capabile sa ia decizii intelepte.Si de ce nu din moment ce (teoretic ) avem drepturi (dar si obligatii)egale.Se zice ca barbatul e,, capul'', dar femeiea e,, gatul'', deci una fara alta nu se poate.
Misogini de peste tot... vreau sa va spun ceva.S-au dus vremurile cand se credea ca locul femeii e la cratita.Plus ca femeile sunt mai atente la volan.Sunt mai putine accidente cauzate de femei.
Si inca pentru final.
A scris in ebraica Talmud o carte care spunea ca rabini sunt strangatori de -a lungul vietii....Si la sfarsit spunea;
Fii foarte atent sa nu faci o femeie sa planga,
Penrtu ca Dumnezeu ii numara lacrimile!
Femeia provine din coasta barbatului
Nu din picioare sa atinga pamantul
Nu din cap pentru a fi superioara
Ci din tine pentru a-ti fi egala...
Din brate, ca sa fie protejata
Si din inima, sa fie iubita.

| sublime89 a răspuns:

Mai putin violenta probabil. Dar pana la urma si femeile conduc lumea la fel de mult ca si barbatii, pentru ca oamenii conduc lumea, iar oamenii nu pot fi decat barbati si femei impreuna. Daca aici nu poate exista egalitate, atunci specia umana e incompleta, iar o specie incompleta e o specie condamnata.

| MskDesign a răspuns:

La fel, chiar nu mai are importanta de cine e condusa!

| AtateaConditii a răspuns:

Ar fi o lume roz si la figurat si la propriulaughing.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haos, femeile sint un haos.
Nu mai stau sa argumentez, oricum orice maimuta cu juma' de creier si-ar da seama de ce.

| Madayna a răspuns:

Cea mai buna lume happy

| CosminC86 a răspuns:

"Barbatii conduc lumea, femeile ii conduc pe barbati".

| Florenta16 a răspuns:

Ar exista numai pantofi, genti, rujuri, farduri, parfumuri, flori, si masini, si haine, si cluburi, si distractie!
Lasand astea la o parte, ar fi ok daca am conduce numai noi femeile lumea, INSA suntem femei, si avem nevoie de jumatatile noastre indiferent de cine conduce lumea. Lumea o conducem impreuna, impreuna suntem mai puternici.

| LaChatte a răspuns:

Draguta

| Zerathull a răspuns:

Comunism.

| Dany99 a răspuns:

Ce crezi ca s-a intramplat pe Marte?

| Brodo a răspuns:

Daca lumea ar fi condusa de femei, atunci nu ar mai fi nevoie de barbati. Lumea noastra nu poate sa fie condusa doar de un anumit sex. Barbatul si femeia se completeaza reciproc si doar asa lumea a fost condusa de-a lungul vremii spre noi orizonturi!winking

| meandme77 a răspuns:

Un haos total, femeiele nu sunt in stare nici bicicleta sa o conduca dar mai ditamai lumea...

| vikisim333 a răspuns:

Probabil ar fi excelenta

| woazzix a răspuns:

happy uita-te la o femeie cum conduce masina si ai raspunsul

| daniel32 a răspuns:

Probabil ca intonguelaneta maiamutelor.

| Daniela_Madalina_1994 a răspuns:

Mult mai buna!