| eumi a întrebat:

De cine credeti voi ca este condusa lumea, de fapt?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

De evrei masoni

24 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

De mafioti, ca noi astai saracii nu avem nici un cuvant de spus ca ne trag un glont in cap big grin

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca teoria cosnpiratiei din fiecare dintre noi conduce lumea.

| selef a răspuns:

De atotputernicul BAN.

cristian
| cristian a răspuns:

Lumea este condusa de bancheri.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

O discutie asemanatoare am purtat inca o data. Antonia a propus aceasta tema si a postat si niste filmulete - despre masoni - si cercul lor de influenta si putere... Despre cum se pare ca ne conduc lumea. Eu sunt convinsa ca oricum in umbra tuturor sunt banii - care misca lumea in ce directie vor cei care ii au.
Pe vremuri Papalitatea era cea care conducea din umbra si inscauna regii si conducea prin biserica, cel putin in Europa. Acum cred ca rolul ei este diminuat, desi nu-i de neglijat nici in prezent.

| andi a răspuns:

Buna intrebare! oamenii din umbra!

| Wtf9000 a răspuns:

Cauta Zeitgeist pe Google Video sa vezi de cine e condusa.

| anonim a răspuns:

De masoni.

| anonim a răspuns:

Pentru moiadaniela:
esti sigura ca numai de evrei masoni? nu de alta, insa masonii sunt recrutati din toate tarile, iar cat priveste evreii, chiar nu toti pot conduce lumea, poate numai cativa dintre ei, insa inteleg acum ce se intampla aici, cineva pune o intrebare la ''misto''pentru a alege un amic drept castigator.sincer sa fiu, dintre toate raspunsurile, intr-un fel bune, s-a ales cel mai...,

assiris
| assiris a răspuns:

Sunt multe grupari in umbra care conduc lumea, masonii ar fi o presupunere dar nu numai ei.

| gabrielutzu a răspuns:

De masonerie.

| Parintele a răspuns:

De oameni.

| oooooooo a răspuns:

Nu stiu! dar nu cred ca poate fi un singur conducator.banii nu ar putea conduce lumea singuri, trebuie sa existe cineva care ii dirijeaza. oricum banii au un rol mare, deoarece suntem dependenti de ei, sunt ca un drog, puterea lor te ameteste.

| loredanarotariu a răspuns:

De rusi cred. Nu sunt sigura.

| Selena a răspuns:

De extraterestrii

Răspuns utilizator avertizat
| just.for.you a răspuns:

Majoritatea sunt hoti dar mai sunt cativa care sunt diferiti!laughing

| d0i0n0 a răspuns:

De Dumnezeu restul sunt doar oameni pe care tot Dumnezeu ia creat la un moment dat ei vor muri dar Dumnezeu nu va pati nimic lumea este ceva destul de predominat de satan dar Dumezeu va face dreptate la judecata de apoi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De moguli, sau baroni locali happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De evrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supersx, daca ma uit bine, au o gramada de bancheri, avocati, producatori de filme, alea alea... drace, cred ca ai dreptate rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Lumea cred ca este condusa de oamenii care au bani, de magnatii si de oamenii de afaceri care "invart" economia mondiala "pe degete" si care dicteaza care legi sunt in concordanta cu "moralitatea lor", pe restul respingandu-le ca "neconcorde". Din pacate, depindem de asemenea oameni... De aici rezulta ca, de fapt, lumea ar fi condusa de BANI si de cei care-i au...

| murik a răspuns:

In momentul asta, si pentru inca o buna perioada dupa parerea mea, de PUTIN.

| malecsia a răspuns:

Nu stiu, chiar conteaza?