| SilentRain a întrebat:

Cum arata viata prin ochii taii?

Răspuns Câştigător
| Shuna a răspuns:

Doar cateva randuri...
Vine o vreme când se termină tot. Pleci într-o unică clipă, fără telefon, fără mașină, fără dulapul tău plin de haine, fără bijuterii, fără casă, fără o scrisoare de rămas bun și fără contul ăsta al tău de TPU. Pleci fără imagini, fără cuvinte, fără planuri, fără gânduri, fără like-uri, PLECI FARA NIMIC. Pleci singur și probabil fără să știi că ai plecat sau că ai fost… sau cine ai fost. Mai devreme sau mai târziu toți primim un block de la viață. De amintirile tale grozave te poți bucura doar în viața asta. Construiește ceva și rămâi în amintirile altora. Lasă un semn că ai fost. Permite să rămână din tine un colțișor de poveste. Bucură-te tare de oameni și de clipă, zâmbește ochilor care nu știu să zâmbească și ține cu bucurie de mână pe cineva chiar străin ție dar care de o mână care să îl țină o clipă are nevoie… pentru că adesea strânsoarea caldă a mâinii cuiva venită pe neașteptate e unicul detaliu ce nu se poate uita pentru o viață întreagă.

26 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Grea,plina de suferinta, dar si frumoasa uneori.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci sa ne intelegem, dupa zici ca spun prostii si abureli. Prin retina? Cornee? Daca iti dau un ochi de al meu, vezi viata altfel? (Da numai unu').

Pentru mine, desiincerc sa schimb asta, viata e cuprinsa intre doua momente, de start si stop. Dupa cand revin asupra unui lucru se pierde iar totul pana cand constientizez iar.

Dar cum am mai zis, incep sa ma apropii de secretul nemuririi si o sa spun mai multe dupa (daca mai traiti).

| SilentRain explică (pentru DoarBogdan):

Îmi spui și mie secretul Bogda, am împărțit 10 lei împreună, nu uita sad

| DoarBogdan a răspuns (pentru SilentRain):

Dar nu am fost de acord sa iau banii inca. Ii iau altadata (cand o sa am nevoie).
Iar pretul pentru asta este mult mai mare.

| Freya1 a răspuns:

Ceva de rahat de care nu stiu cum se pot bucura unii.

| Hammurabi a răspuns:

Relaxantă.

| Clorox a răspuns:

Arata foarte bine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Plictisitoare, trista, grea, stresanta, multi prosti in jurul meu, intr-un cuvant e de rahat.

| SilentRain explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Vad ca ți-ai revenit azi, cred ca e o minune ca vorbești frumos

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru SilentRain):

Da e o minune, eu pot sa fiu de doua feluri bun si rau depinde de cum ma tratezi pricepi dar am si eu momentele mele.

| RobertMoon a răspuns:

Buna si rea uneori, dar imi place sa fie frumoasa si sa fac ce-mi place, sa ajut oamenii nevoiasi cu un pachetel de mancare cand am ocazia si posibilitatea sau cu ceva care sa-i bucure happy

| StrongHeart a răspuns:

Pana acum multă multă ceață, nimic clar, de vreau sa schimb asta si la sfarsitul ei sa nu am regrete.

| Dalmore a răspuns:

Frum. Imi place.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Plictisitoare, poate și faină, dar rar, și să recunoaștem, nu totul e așa cum vrem/roz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesanta

| PumpkinDoll a răspuns:

Si trist si faina, am momente cand vreau si momente cand imi e frica sa nu ma imbolnavesc si sa mor rolling on the floor

| lilith16 a răspuns:

Mereu am ceva de facut, in ultimul timp sunt neobişnuit de euforica si optimistă dar cand patesc eu asta e liniştea dinaintea furtunii, dar viata e frum. imi place sa o petrec singura (ma refer la relaţii) si o vad ca pe o calatorie, cel puţin la mine asa e, spre ex daca o persoană pleaca din viata mea mai vin 5 in loc deci nu simt lipsa chiar daca ma prind nostalgiile sau poate fac lucruri care stiu ca-s greşite. dar despre asta e viata si d-asta imi place ca ma trezesc a doua zi)))

| MPersephone a răspuns:

Putin stearsa cand nu pot ochelarii. Dar cand ii port e iritant de colorata.

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)!
Ca o balanta lunga ce oscileaza neintrerupt intre depresie si calm. A ta cum este?

| N1GHTMAR3 a răspuns:

Uneori incarcata si cu rele dar si lucruri bune...

| Crysthina a răspuns:

Frumoasa,vesela,vad lumea aceasta ca pe creatia Lui Dumnezeu.Cred in bunatate, speranta si cred ca dragostea este in fiecare dintre noi doar trebuie sa o daruimlove struck

| Crysthina a răspuns (pentru Crysthina):

As mai vrea sa fac o completare cred ca exista binele dar si raul, bezna, desfraul, mizeria, haosul.

| ArtIsAnExplosion a răspuns:

E frum. Chiar e, desi al naibii de grea uneori. Eu cred ca ar fi naspa sa fie toate roz, m-as plictisi. E bine sa-ti amintesti ca traiesti, cateodata. happy

| xEdd27 a răspuns:

Imaginează-ți că stai în fața unei oglinzi. Dacă te vezi clar, atunci ai o perspectivă bună asupra vieții. În caz contrar, nu ai reușit să fructifici ce e frumos. Percepția mea asupra vieții este următoarea:
Viața își decurge cursul său lin, indiferent de alegerile pe care tu le faci. Indiferent de ce ai ales, tu ești acolo unde trebuie. Eșecurile fac parte din evoluția noastră ca persoană, ca ființă societate. Dacă n-am avea parte de aceste lucruri „ urâte " am fi niște simpli oameni. Nu sunt adeptul suferinței, dar succesul este succesorul eșecului din mai multe puncte de vedere.
De exemplu, atunci când ai o problemă de orice natură, începi să te stresezi și să te consumi până la epuizare. Cel mai bun lucru este să faci un pas înapoi și să meditezi asupra problemei, punându-ți întrebări ( Ce am făcut greșit? Ce pot face ca să nu mă mai întâlnesc cu această experiență? ) și reflectând. Dacă am face acest lucru, consider că am avea o viață mai fericită.

Viața este frumoasă așa cum este, cu bune și cu rele. Cu cât ești mai optimist și vei munci mai mult pentru visurile tale, cu atât viața ta va fi una excelentă

| rainbowkiss a răspuns (pentru xEdd27):

Cata dreptate ai happy