| DianaLostInDreams a întrebat:

Cum as putea sa scap si eu de starea asta de astenie? Ma simt foarte aiurea de cand s-a schimbat asa brusc vremea si sunt suparata fara motiv.

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Astenia apare mai ales primavara sau la iesirea din iarna, cand organismul e mai obosit, mai prost hranit, mai putina miscare, etc. S-ar putea sa fi avut si ceva probleme pe latura sentimentala, in sfarsit. Dar, pot sa-ti dau un mic sfat : e minunat sa te indragostesti primavara ( eu numai primavara m-am indragostit) si cel putin, natura si minunatele flori de primavara vor fi alaturi de tine. Poti sa renasti odata cu natura :

| DroGuleTz a răspuns:

Stay linistita stiu cum e incearca sa zambesti si simtete bine alaturi de prieteni iti spon merge si eu am avut aceeasi stare de multe ori prieteni m-au ajutat :Xpwp dolce p obrajor

| RooN a răspuns:

I-ati prieteni/prietenele si iesiti la plimbare ca este asa de frumos afara:X
In parc cu rolele, la "agatat"tongue gasiti voi ceva dar sa fiti mai multi si afara din casatongue

| xpiccea a răspuns:

De obicei astenia apare la schimbari de vreme, sau la inceputu primaveri si sfarsitu ierni. incearca sa iesi cu prieteni in oras in parc sa va plimbati, sa te distrezi cat mai mult, iesi din casa plimbate pe undeva, numai sa nu stai in casa
succes:*sper sa iesi din starea aceasta:*happy