| anonim_4396 a întrebat:

In ultima perioada sunt suparata foarte tare.Ba din cauza "iubirii" ba din cauza parintilor.Mereu imi gasesc un motiv sa fiu suparata... sad nu stiu ce sa fac sa scap de starea asta.Imi place de un baiat da nu pot sa ii zic pentru ca stiu ca nu o sa simta la fel pentru mine, pur si simplu cred nu stiu cu adevarat! Parintii ma enerveaza! Nu stiu cum sa zic dar vreau sa i.au ceva sa ma simt bine..sa uit de tot! Nu stiu ce sa fac ca sa uit..sa nu imi mai aduc aminte (nu ma refer la droguri care iti provoaca starea aia de "bine")sa ma imbat, sa fumez..nu stiu! Am starea aia de nervozitate si suparare mereu si nu stiu cum sa scap de ea! Va rog frumos ajutati.ma,dati.mi sfaturi ceva!

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate este stres, dar cred ca mai curand este astenia de primavara, in cateva saptamani trece.

| CarlaElena a răspuns:

Nu mai fii trista, dincolo de problemele cotidiene e o lume frumoasa, a ta, in care tu esti centrul universului tau. Fa din fiecare zi o incercare de a atrage atentia acelui baiat, nu vei stii niciodata ce surpriza o sa ai. Poate chiar va iesi ce frumos.

| skrillex79 a răspuns (pentru CarlaElena):

Multumesc pentru cuvintele frumoase happy pacat ca nu am prieteni asa si in realitate..ca cei care se dau prietenii mei de fapt ma injunghie pe la spate happy

| nowar a răspuns:

Nu esti singura care trece prin chestiile astea, dar nu cred ca daca te droghezi e cea mai buna alternativa.Incearca sa te gandesti la alte lucruri pozitive, si tine minte ca acel baiat nu e singurul de pe pamant, astea sunt chestii trecatoare.Gaseste-ti un loc al tau, relaxeaza-te si reflecteaza asupra lucrurilorwinking

| skrillex79 a răspuns (pentru nowar):

Nu ma gandesc sa ma droghez...happy si de acel baiat happy imi place mult, mult de el, nu indraznesc sa ii zic pentru ca si tu stiu cum sunt baietii.Imediat cum afla rad de tine sau se grabesc sa le zica prietenilor pentru a face impreuna misto de tine. Nu e ca ceilalti baieti cu(virgula)care umbla ..adica ei sunt golani el este in genul ala mai timid si asta ma face sa ma indragostesc si mai tare de el happy Nu stiu cum o sa reactioneze daca ii zic sad imi este frica ca o sa zica ca nu ma place si el.

| nowar a răspuns (pentru skrillex79):

Si daca o sa zica asa (ca nu-i place de tine) care-i problema? macar incearca, poate nu e chiar vremea sa te grabesti mai ales daca zici ca el e mai timid thinking poate asteapta ca tu sa vorbesti prima cu el..nu prea stiu ce sa zic thinking dar te descurci tu big grin

| gazza01 a răspuns:

Merge sa bei o data bine de tot. Eu cand ma imbat rau, rad aproape fara incetare (nu ma imbat des). Vorbeste cu un prieten de al baiatului si incearca sa'l tragi de limba si poate iti va spune prietenul ce parere are baiatu` despre tine sau pune'ti o prietena sa vb cu tipu` de care'ti place si sa va faca conexiunea! Bft!